chrome firefox opera safari iexplorer

У київському музеї виставлять містичну Стіну Вайсберга

11 вересня 2012 о 14:30

13 вересня 2012 в Національному художньому музеї України український художник Матвій Вайсберг представить персональну виставкуСтіна. Виставка працюватиме до 30 вересня.

Центром експозиції стане серія із 32-х полотен, що входять до циклу Сцени з Танаха. Цикл присвячений переосмисленню іудейського Священного писання. На створення робіт художника надихнула творчість Ганса Гольбейна-молодшого, представника мистецтва Північного Відродження.

Художник, всупереч сформованій у його творчості традиції, виступає не як ілюстратор Старого Завіту, а як інтерпретатор канонічних сцен. Причому майстра цікавить не релігійне підґрунтя, а містичне, яким проcякнута ізраїльська земля, повідомили Корреспондент.net організатори виставки.

"Якось, перебуваючи в Ізраїлі, — розповів художник — я поїхав у віддалений монастир, розташований десь посеред пустелі, і зрозумів, що саме в цьому мінімалістському пейзажі і міг статися великий світоглядний злам — перехід до монотеїзму, який властивий нашій цивілізації. Що стосується Єрусалиму, тут мимоволі перетворюєшся на містика ".

На виставці будуть також представлені більш ранні масштабні полотна художника, такі як Стіна плачу, Яффські ворота вночі та Розп'яття.

Матвій Вайсберг (нар. 1958 р.) — київський живописець та графік, член ВТСХ БЖ-АРТ. З його ім'ям пов'язують становлення художнього напряму київський ар'єргард. Закінчив РХСШ ім. Т. Г. Шевченка та Київський поліграфічний інститут, відділення книжкової графіки. З 1989 року — учасник численних виставок в Україні та за кордоном. З 1990 року провів більше 15 персональних виставок.

Його роботи успішно продаються на вітчизняних та зарубіжних аукціонах (зокрема, Phillips De Pury), зберігаються в Київському національному музеї російського мистецтва, Запорізькому обласному художньому музеї, Gaon Jewish Museum (Вільнюс, Литва), у вітчизняних та зарубіжних приватних зібраннях.

Відкриття виставки — 13 вересня о 19:00 за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 6.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути