chrome firefox opera safari iexplorer

Два українських ВНЗ потрапили в список кращих навчальних закладів світу

12 вересня 2012 о 10:12

Світовий рейтинг вузів TopUniversities опублікував список 700 кращих навчальних закладів. Серед кращих університетів світу виявилися і два українських — КПІ і Донецький національний університет.

Світовий рейтинг вузів TopUniversities опублікував список 700 кращих навчальних закладів. Серед кращих університетів світу виявилися і два українських.

Національний технічний університет України КПІ і Донецький національний університет мають, як і в минулому році, рейтинг 601 +. Це означає, що вони входять в сьому сотню рейтингу поряд з 98 вузами інших країн, повідомляє «Комерсант-Україна».

Рейтинг був заснований в 2004 році і тоді включав 200 вузів. При визначенні результатів, зокрема, враховуються такі показники, як репутація університету, думка роботодавців про його випускників і рейтинг цитованості наукових праць викладачів.

У 2012 році для визначення кращих вузів було опитано 46 тис. осіб по всьому світу. У першій трійці — Массачусетський технологічний інститут (США), університети Кембриджа (Великобританія) і Гарварду (США).

З вузів країн СНД найвищу позицію займає Московський університет ім. Ломоносова — 116-й у рейтингу. Кілька інших російських вузів також виявилися на високих місцях: Санкт-Петербурзький університет зайняла 253-е, Московський фізико-технічний інститут ім. Баумана — 352-е, Московський державний інститут міжнародних відносин — 367-е.

Серед інших увійшли до рейтингу вузів СНД — Євразійський національний університет ім. Льва Гумільова (Астана, Казахстан) — він займає 369-е місце. Білоруський державний університет має рейтинг 501 + (з 501 до 550).

Розділи: Новини освіти

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути