chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні стартує 9-й форум Ялтинської європейської стратегії

14 вересня 2012 о 08:56

Сьогодні вранці, о 9:00, відбудеться офіційне відкриття 9-го форуму Ялтинської європейської стратегії (YES), в якому візьмуть участь близько 200 представників політичних, ділових і громадських кіл з більш ніж 20 країн світу.

Саміт під назвою Україна і світ: долаючи завтрашні виклики разом, триватиме з 13 по 16 вересня у Лівадійському палаці.

Форум організований Ялтинською європейською стратегією в партнерстві з Фондом Віктора Пінчука. Саміт відкриють Президент України Віктор Янукович і прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. Вони обговорять питання розвитку двох країн і майбутнє Європи.

За словами організаторів, основною темою 9-ої Ялтинської щорічної зустрічі стануть ключові трансформації, які вже сьогодні формують майбутнє глобального світу. Дискусії форуму будуть присвячені майбутньому світової економіки, питанням нового світопорядку та безпеки, можливим моделям розвитку капіталізму. Особливу увагу буде приділено ролі інновацій та лідерства в трансформації економіки та суспільства. Серед тем обговорення — майбутнє Євросоюзу, енергетичні проблеми, а також внутрішні і зовнішні виклики, що стоять перед Україною.

У дискусіях форуму візьмуть участь колишній Держсекретар США Кондоліза Райс, екс-прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун,екс-президент Світового банку Роберт Зеллік; колишній директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан; екс-віце-прем'єр-міністр Росії Олексій Кудрін; комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле; заступник Генсека ООН, член парламенту Індії Шаши Тарур; засновник і генеральний директор Лабораторії Касперського Євген Касперський; старший радник з питань інновацій Держсекретаря США Алек Росс; президент і засновник Broad Institute при Массачусетському технологічному інституті і Гарвардському університеті Ерік Ландер; віце-прем'єр-міністр Казахстану Кайрат Келімбетов; міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, колишній Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Хав'єр Солана та інші.

При цьому Україну в дискусіях 9-ої щорічної Ялтинської зустрічі YES представлятимуть: прем'єр-міністр Микола Азаров, перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський; віце-прем'єр-міністр — міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко, міністр палива та енергетики Юрій Бойко; секретар РНБО Андрій Клюєв.

Вперше в історії Ялтинської щорічної зустрічі будуть використані формати інтерактивних ланчів-дискусій, в рамках яких учасники форуму YES зможуть в реальному часі формувати питання, які будуть адресовані ключовим спікерам. Зокрема, 14 вересня відбудеться ланч-дискусія, присвячена президентським виборам в США, а 15 вересня — інтерактивний робочий обід під назвою Майбутнє Росії.

Продовжуючи залучати в глобальні дискусії Ялтинських щорічних зустрічей українську молодь, Фонд Віктора Пінчука в цьому році запросив на форум 50 стипендіатів програм Фонду Завтра.UA і Всесвітні студії, які були відібрані на конкурсній основі з більш ніж 1 тисячі кандидатів з усієї України. Українські студенти та молоді фахівці зможуть стежити за роботою форуму, а також проведуть живе спілкування з його ключовими спікерами.

Модератором дискусій стане Христя Фріланд, спеціальний редактор Thomson-Reuters.

Пряма-інтернет трансляція 9-ої Ялтинської щорічної зустрічі буде доступна на сайті Корреспондент.net українською мовою і на сайті euronews.com англійською. Офіційний Twitter 9-ої Ялтинської щорічної зустрічі: @ yes_ukraine, хештеґ: # yalta2012.

Спеціальним партнером форуму стала компанія ДТЕК Партнери: Альфа-банк (Україна), Shell, ОНУР, Visa Inc., Міжнародний фонд Відродження.

***

Ялтинська європейська стратегія — міжнародна незалежна організація, заснована в 2004 році українським бізнесменом та громадським діячем Віктором Пінчуком. Метою організації є сприяння розвитку справедливої, демократичної та успішної України; допомога країні у здійсненні реформ та підтримка її євроінтеграційних прагнень. YES регулярно проводить заходи, які збирають політичних лідерів, керівників бізнес структур та видатних громадських діячів для обговорення ключових питань та надання рекомендацій стосовно майбутнього світу та України. Офіційний сайт: www.yes-ukraine.org.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути