chrome firefox opera safari iexplorer

Археологи обурені: реконструкція Поштової площі проходить без попередніх розкопок

19 вересня 2012 о 11:21

Археологи обурені тим, що реконструкція Поштової площі в Києві проходить без попередніх розкопок.
Про це пише газета «Сегодня».

«Площа входить до складу заповідника «Стародавній Київ», згідно із законом, будь-яке будівництво в таких місцях передбачає обстеження археологів. Але поки влада тільки твердо обіцяє, що нас туди запустять», — сказав директор Центру археології Києва Михайло Сагайдак.

Він нагадав, що, коли будували «Макдональдс», археологи провели розкопки і знайшли чимало цікавих речей. «Там, де зараз будують, нічого не досліджувалося. Я припускаю, що там можуть бути залишки старих причалів, інфраструктури гавані, мостів X століття, оскільки це стара берегова лінія», — відзначив М.Сагайдак.
У свою чергу голова Головного управління охорони культурної спадщини КМДА Яків Діхтяр запевнив, що влада дасть можливість археологам провести розкопки на Поштовій площі. «Сьогодні ми склали акт, щоб протягом 3 днів забезпечити проведення робіт археологами», — сказав Я.Діхтяр.

За даними видання, будівельники визнають, що під час робіт на площі знаходять старовинні фундаменти і дошки. «Судячи з буріння, вони знаходяться на глибині 18-20 метрів. Коли розпочнемо тунелі — там може ще щось бути», — сказали вони.

Як повідомлялося, в Києві проводиться реконструкція транспортної розв`язки на Поштовій площі. У зв`язку з цим, з 16 вересня 2012 року по 25 травня 2013 року буде обмежено рух транспорту на площі.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути