chrome firefox opera safari iexplorer

Реконструкцію Поштової площі розпочали ще до тендера, без грошей і дозволів

20 липня 2012 о 16:26

Комунальне підприємство «Дирекція будівництва шляхово–транспортних споруд Києва» оголосило тендер на генпідрядні роботи з реконструкції транспортної розв’язки на Поштовій площі Києва. Розкриття пропозицій відбудеться 16 серпня. Про це пише загальнодержавний веб–портал «Вісник державних закупівель». За його даними, організатори закупівлі очікують, що вартість робіт сягне 404 мільйони гривень. Кошти на будівництво буде виділено з державного та місцевого бюджету Києва.

Як раніше повідомляли в дирекції інституту «Київшляхмістпроект», головною «родзинкою» проекту реконструкції Поштової є те, що основний потік транспорту заховають під пішохідною платформою, площею близько 9 тисяч «квадратів» — iз Набережного шосе на Боричів тік буде зведено з’їзди, під якими пройде тунель, що забезпечуватиме безперервний рух. Крім того, Поштова площа стане єдиною в Києві, що матиме виходи до Дніпра, а популярний ресторан «МакДональдз» на ній уже не передбачено.

Ще до завершення тендеру на генпідрядні роботи реконструкцію площі вже розпочали. Повз Поштову площу цього тижня частково обмежено автомобільний рух. Повністю його перекриють, коли будівельники почнуть знімати верхній шар землі в цьо­му районі. Тоді на набережній Дніпра виділять дві смуги руху, але тільки для машин швидкої допомоги, міліції, пожежників та громадського транспорту.

Тим часом депутат Київради Олександр Бригинець відразу після обговорення на містобудівній раді проекту реконструкції заявив, що будь–які роботи на Поштовій потрібно припиняти. «Проект розв’язки ще не затверджено містобудівною радою та профільними інстанціями. Тобто будівельні структури не мають жодних дозвільних документів на початок робіт, — зазначив він у коментарі «УМ». — Проект розв’язки передбачає можливість замість Поштової площі зведення трирівневої споруди, де розмістяться паркінг для автомобілів та торговельно–розважальний комплекс iз магазинами, кафе і ресторанами. А також комфортний вихід на причал для приватних яхт. Відтак причал набережної Дніпра, напевне, звільнять від громадського річкового транспорту. Я звернувся до голови Київської адміністрації Попова з вимогою припинити будь–які будівельні роботи на Поштовій площі, оскільки на їх проведення немає жодних дозволів i грошей, передбачених у бюджеті Києва».

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути