chrome firefox opera safari iexplorer

У Чернігові презентували книгу Михайла Слабошпицького

25 вересня 2012 о 19:43

У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбулася презентація нового роману відомого українського письменника Михайла Слабошпицького «Що записано в книгу життя» (біографія М.Коцюбинського, оркестрована на 9 голосів) (К., «Ярославів Вал», 2012).

Цей роман — про випробування української людини історією. Про екзистенційну самотність М.Коцюбинського та про неубієнну надію, яка оживає в кожному поколінні.

Дійові особи твору: звичайно ж, Михайло Коцюбинський, Євген Чикаленко, Сергій Єфремов, Володимир Леонтович, Володимир Винниченко, Володимир Самійленко, Михайло Могилянський та інші.

Одним з епіграфів до роману є вислів М.Коцюбинського «Життя навчило мене обережності й недовіри, цим двом ворогам безпосередньої радості».

Переповнена зала музею не змогла вмістити усіх бажаючих бути присутніми на презентації. Письменника тепло привітали: директор музею Ігор Коцюбинський, педагог Ольга Гребницька, письменниця, лауреат обласної премії ім. М.Коцюбинського Олена Печорна, педагог Антоніна Коцюбинська, декан факультету початкового навчання Чернігівського педуніверситету Олександр Бобир та інші.

Під час заходу схвально про роман відгукнулися Голова НСПУ, редактор журналу «Київ» Віктор Баранов, літературознавець Сергій Грабар, редактор газети «Гарт», лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка Дмитро Іванов.

Михайло Федотович розповів про написання роману, зауважив, що намагався уникнути ідеологічних нашарувань, що десятиліттями переслідували Коцюбинського в радянську добу, коли його робили то учнем Горького, то соратником Леніна, з яким він ніколи не зустрічався.

Михайло Слабошпицький нагадав слова відомого літературознавця Сергія Єфремова, який свого часу казав про М.Коцюбинського, що цей геніальний письменник ніколи не буде популярним за свого життя, бо не кожен читач може його гідно поцінувати. І це дійсно було саме так.

Також стало відомо, що письменник збирається писати продовження роману. Михайло Федотович відповів на запитання присутніх.

Підготував Ігор Коцюбинський

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути