chrome firefox opera safari iexplorer

У Пирогові завершується фестивальний сезон

08 жовтня 2012 о 11:40

Фестивальний сезон у Пирогові завершуиться феєричним  дійством   — Святом Покрови! Свято розпочнеться 14 жовтня об 11-00 зі  Святкової літургії  в церкві Св. Покрови, повідомили УНН у прес-службі КМДА.

Після літургії на експозиції «Карпати»  відбудеться відкриття нового інтер'єру хати з с. Сімерки.

Біля церкви  відбудеться традиційний покровський  ярмарок народних майстрів, які ознайомлять з   святковою  атрибутикою,  з виставками ікон та виробів з кукурудзи.

Гостей розважатимуть різноманітними конкурсами, виступами  кобзарів та лірників,  парубоцькими забавами у виконанні «СУМу» та «Пласту», закарпатськими піснями у виконанні народного колективу  з с. Сімерки.

Довідка УНН: Покрова Пресвятої Богородиці — християнське і народне свято, відзначається церквами східного обряду (православними та греко-католиками) 14 жовтня.

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. 1942 року у цей день було офіційно утворено Українську повстанську армію, тому традиційно це також день УПА.

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячий молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути