chrome firefox opera safari iexplorer

«Регіонал» презентував збірку про ОУН як шпигунів Гітлера і Заходу

16 жовтня 2012 о 13:47

Народний депутат фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко презентував у Севастополі збірник архівних матеріалів «Історія націоналістичних рухів в Україні в роки Великої Вітчизняної війни».

Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Сьогодні міжнародний антифашистський фронт України, який я представляю як співголова, презентує севастопольцям нову, по суті, унікальну книгу — двотомник архівних матеріалів, — зазначив Колесніченко. — Архіви, які представлені з п'яти країн — Німеччини, Польщі, України, Білорусії, Росії».

За словами нардепа, вперше були взяті матеріали зі Служби зовнішньої розвідки РФ, розвідки Польщі, української розвідки.

«РФ представила більше дванадцяти архівних установ. В тому числі архіви президента РФ», — додав «регіонал».

За словами депутата, 90% представлених архівних документів вперше розсекречені і представлені населенню.

«З 1939 року по 1945 рік ОУН-УПА і всі підрозділи, які знаходилися в цьому націоналістичному крилі, відкрито співпрацювали з німецько-фашистськими загарбниками, — сказав Колесніченко. — З 1939 року вони перебували на фінансуванні спецслужб Німеччини, готували розвідувально-диверсійну мережу на території України і навіть в 1945 році, працюючи з німцями, вони готували розвідувальну мережу, щоб залишити її в тилу радянських військ».

Одночасно, за його словами, документи доводять, що «лідери ОУН-УПА» вели переговори і з американською, і з англійською розвідкою для ведення підривної роботи на території Радянського Союзу.

«Однозначно доведено, що участі в боях з регулярною німецькою армією бандерівці не брали, — сказав „регіонал“. — Все, що змогли знайти історики, це приватні сутички з метою отримання зброї, обмундирування або продуктів харчування».

На думку Колесніченка, архівні матеріали «вперше підтверджують факти переговорів Степана Бандери зі спецслужбами Німеччини», спрямовані на об'єднання зусиль в боротьбі з Радянським Союзом. Депутат також заявив, що збереглися й документи з вдячністю Адольфу Гітлеру за те, «що він створив Українську державу».

«Регіонал» розповів, що найближчим часом книга буде видана накладом у 20 тисяч екземплярів і розповсюджуватиметься не тільки в бібліотеках, але і в школах, в інститутах.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути