chrome firefox opera safari iexplorer

Києво-Печерський заповідник співпрацюватиме з музеями Білорусі та Молдови

18 жовтня 2012 о 17:04

Між Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником та провідними музеями Білорусі і Молдови буде налагоджена плідна співпраця. Попередніх домовленостей про це було досягнуто під час візиту Генерального директора Києво-Печерського заповідника Любомира Михайлини на Перший Національний форум «Музеї Білорусі», що проходив у місті Гродно, повідомили УНН у прес-службі заповідника.

«Під час Форуму я поспілкувався з представниками шести провідних музеїв Білорусі, серед яких Національний художній музей Республіки Білорусь, Гродненьський державний музей історії релігії, Національний історико-культурний музей-заповідник „Несвіж“, Історико-культурний музей-заповідник „Заславль“ Гродненський державний історико-археологічний музей та Національний Полоцький історико-культурний музей-заповідник. Я передав їм на розгляд проекти Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво, і попередньо ми домовились про те, що будемо шукати спільні точки дотику. Також у співпраці з нами зацікавлені представники музейної галузі Республіки Молдова. Відповідну розмову я мав з директором Національного музею історії і археології Молдови Євгенієм Саввою», — розповів Любомир Михайлина.

Проект Меморандуму передбачає обмін інформацією про плани роботи та заходи, проведення спільних семінарів та симпозіумів; реалізацію спільних науково-видавничих та культурно-мистецьких проектів; співпрацю у сфері охорони пам'яток та об'єктів історико-культурної спадщини; проведення майстер-класів для реставраторів та здійснення спільних реставраційних проектів; проведення спільних виставок предметів образотворчого мистецтва та реалізацію інших експозиційних проектів; обмін друкованою інформацією, журналами, рекламними та науково-дослідними матеріалами.

Нагадаємо, наприкінці червня 2012 року було досягнуто домовленості про співпрацю між Києво-Печерським заповідником та трьома музейними установами Російської Федерації: Державним історичним музеєм Російської Федерації, Державним музеєм образотворчих мистецтв ім. О.С. Пушкіна та Московським державним об’єднаним музеєм-заповідником «Коломенське-Ізмайлово-Лефортово-Любліно».

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути