chrome firefox opera safari iexplorer

Подорож з капелою Стеценка з минулого — в майбутнє

Дата події:01 листопада 2012 о 18:00
Місце події:Київ, Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини
Більше про подію:

У межах проекту класичних концертів у Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини 1 листопада 2012 року о 18 годині відбудеться вечір, присвячений зустрічі з Павла Тичини з Кирилом Стеценком, видатним українським композитором ХХ століття.

Спогади П. Г. Тичини зі щоденника-повісті «Подорож з капелою К. Г. Стеценка» змушує по-новому почути і відчути твори композитора, синтез музики зі словом створює особливо гармонійне та витончене поєднання. Адже як зазначає Павло Тичина в щоденнику: «Моя подорож 1920 року з капелою К. Стеценка на Україні воскресила в моїй душі бажання повернутися до диригування хорового… Уловити присутність музики Бетховена в душі Кирила Григоровича. «Егмонт». …Allegro – це немовби по драбинках збираєшся на саму гору, а слідом за цим, торкнувшись рукою висоти, зараз же спускаєшся драбинками вниз. Наївним це видається для музикантів, але ж я передаю тут тільки враження своє від найчудесніших музичних ходів Бетховена».

У програмі звучатимуть вокальні та хорові твори, передбачається читання спогадів поета про подорож з капелою Кирила Стеценка, а головне – живе виконання композитором своїх власних творів.

У проекті Літературно-меморіального музею-квартири Павла Тичини, зокрема, візьме участь український скрипаль, науковець, громадський діяч і нащадок видатного композитора Кирило Стеценко, вокалісти Ганна Солонична та Анна Проскурня, піаністка Наталія Строчан.

Ведуча вечора – музикознавець Анна Проскурня.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути