chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола

24 грудня 2012 о 12:42

Сьогодні, видатному громадському та політичному діячеві, одному із засновників Народного Руху України В’ячеславові Чорноволу виповнилося б 75 років. На знак вшанування пам’яті «батька української демократії» у столиці відбулися урочисті заходи. Про це УННповідомили у прес-службі КМДА.

У заході взяли участь голова КМДА Олександр Попов, заступник Київського міського голови – секретарь Київради Галина Герега, народні депутати, громадські активісти та небайдужі кияни. Вони поклали квіти до пам’ятника В’ячеславові Чорноволу у сквері на розі вулиці Михайла Грушевського та Музейного провулку та вшанували видатного діяча хвилиною мовчання.

«В’ячеслав Чорновіл – це людина-символ епохи, справжній герой. Мені пощастило знати його особисто ще з 1994 року, після перших демократичних виборів до місцевих рад, які відбулися в Україні. Він уже тоді був для нас легендою. Саме В’ячеслав Чорновіл є зразком справжнього патріотизму, зразком того, як потрібно служити Україні, бути її гідним сином», – зазначив Олександр Попов.

Нагадаємо, В’ячеслав Максимович Чорновіл народився 24 грудня 1937 року у селищі Єрки Черкаської області. Відомий як видатний літературний критик, публіцист, діяч руху опору проти русифікації та національної дискримінації українського народу; Герой України (2000 року, посмертно). Кілька разів ув’язнений за «антирадянську пропаганду» (1967—1969 рр., 1972—1979 рр., 1980—1988 рр.). Перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні.

Один із ініціаторів створення Української гельсінської спілки. Загинув 25 березня 1999 році в автокатастрофі.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути