chrome firefox opera safari iexplorer

Чисельність української Спілки журналістів перевищила 20 тисяч

24 грудня 2012 о 14:03

На кінець 2012-року чисельність Національної спілки журналістів України досягла 20-ти тисяч членів. Такі дані були оприлюднені в ході засідання Правління НСЖУ, що пройшло у Києві.

«Наша Спілка є найбільшою громадською медіа-організацією України. У цьому році, незважаючи на значне посилення вимог до вступу, членські квитки отримали 1368 журналістів. Ми відзначаємо, що це, у більшості, молоді люди, які працюють у інтернет-ЗМІ, недержавних виданнях та телерадіоорганізаціях. Традиційно найчисельніші наші осередки — у державних та комунальних ЗМІ», — повідомив голова НСЖУ Олег Наливайко.

Правління НСЖУ затвердило пріоритети діяльності Спілки у 2013 році. Зокрема, планується активно розвивати навчальний сервіс для усіх категорій працівників медіа, надавати юридичні консультації, організовувати різноманітні конкурси та фестивалі.

НСЖУ має намір також завершити підготовку та узгодження проекту «Національна прес-карта».

Одним зі своїх пріоритетів Спілка визначила роботу з ветеранами журналістики. Зокрема, обсяг матеріальної допомоги ветеранам буде збільшено у 5 разів, також заплановано створення Ради ветеранів НСЖУ.

Правління НСЖУ звернулось до Уряду України з пропозицією визнати спеціальність «журналістика» творчою спеціальністю у системі освіти за аналогією з навчальною сферою у галузі культури та мистецтва. Це дозволить вносити у навчальні плани університетів майстер-класи журналістів-практиків.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути