chrome firefox opera safari iexplorer

5 найбезглуздіших об'єктів Києва за версією головного архітектора

10 січня 2013 о 09:30

Начальник головного управління містобудування і архітектури Сергій Целовальник розповів, які п'ять об'єктів, на його думку, варто було б знести у Києві.

"Прибрав би будинок на Кловському узвозі, 7-а (скляна висотка), вул. Мазепи, 11-а (сталінка), воно стоїть над Андрієм Первозванним. Зніс би будинок на вул. Грушевського, 9-а (скандальна висотка на схилах Дніпра), ТРЦ на Львівській площі, висотку «Гуллівер» біля Бессарабки (Спортивна пл., 1), а заразом і «Парус», — зізнається Целовальник в інтерв'ю «Сьогодні».

Заодно пояснює, що при його управлінні було побудовано тільки одна будівля з цього списку — на Львівській площі: «Я побіг у Кабмін, прем'єр-міністр Микола Азаров підписав мораторій на будівництво. Але, на жаль, у цього проекту є, як кажуть „натхненник“. Дуже наполеглива людина, яка все зробила, щоб об'єкт закінчили. Спочатку сесія не могла зібратися з цього питання близько трьох місяців, потім це питання ніяк не могли винести на ту сесію. За цей час вони день і ніч гнали об'єкт. І він був зданий, після чого площа перетворилася з історично сформованого простору з курдонером, з якоюсь „паузою“ в рядковій забудові вул. Великої Житомирської, в вульгарний „Т-образний“ перехрестя», — розповідає архітектор.

«У тих, хто це зробив з однією з найважливіших історичних площ столиці України, крім жадібності і спраги наживи немає ні розуміння містобудівних завдань, ні поваги до історії, до співгромадян...» — резюмував Целовальник.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути