chrome firefox opera safari iexplorer

5 найбезглуздіших об'єктів Києва за версією головного архітектора

10 січня 2013 о 09:30

Начальник головного управління містобудування і архітектури Сергій Целовальник розповів, які п'ять об'єктів, на його думку, варто було б знести у Києві.

"Прибрав би будинок на Кловському узвозі, 7-а (скляна висотка), вул. Мазепи, 11-а (сталінка), воно стоїть над Андрієм Первозванним. Зніс би будинок на вул. Грушевського, 9-а (скандальна висотка на схилах Дніпра), ТРЦ на Львівській площі, висотку «Гуллівер» біля Бессарабки (Спортивна пл., 1), а заразом і «Парус», — зізнається Целовальник в інтерв'ю «Сьогодні».

Заодно пояснює, що при його управлінні було побудовано тільки одна будівля з цього списку — на Львівській площі: «Я побіг у Кабмін, прем'єр-міністр Микола Азаров підписав мораторій на будівництво. Але, на жаль, у цього проекту є, як кажуть „натхненник“. Дуже наполеглива людина, яка все зробила, щоб об'єкт закінчили. Спочатку сесія не могла зібратися з цього питання близько трьох місяців, потім це питання ніяк не могли винести на ту сесію. За цей час вони день і ніч гнали об'єкт. І він був зданий, після чого площа перетворилася з історично сформованого простору з курдонером, з якоюсь „паузою“ в рядковій забудові вул. Великої Житомирської, в вульгарний „Т-образний“ перехрестя», — розповідає архітектор.

«У тих, хто це зробив з однією з найважливіших історичних площ столиці України, крім жадібності і спраги наживи немає ні розуміння містобудівних завдань, ні поваги до історії, до співгромадян...» — резюмував Целовальник.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути