chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відзначають Міжнародний день підтримки жертв злочинів

22 лютого 2013 о 10:30

Міжнародний день підтримки жертв злочинів відзначається у п'ятницю.

Саме 22 лютого 1990 року уряд Англії опублікував "Хартію жертв злочинів”, і відтоді в усьому цивілізованому світі відзначають день підтримки жертв злочинів.

Оскільки наприкінці минулого століття проблема соціальної реабілітації жертв злочинів почала набувати міжнародного масштабу, у вересні 1985 року сьомий конгрес ООН із запобігання злочинності і поводження з правопорушниками затвердив Декларацію головних принципів правосуддя для жертв злочинів і зловживання владою. А 29 листопада Генеральна асамблея ООН ухвалила цей документ, уперше розробивши універсальні принципи підтримки і захисту жертв злочинів і зловживання владою.

У ряді країн прийняті та діють закони, спрямовані на захист постраждалих від кримінальних дій, їх соціальну реабілітацію, компенсацію завданої шкоди. У світі застосовується близько 200 програм допомоги потерпілим від злочинів, починаючи від програм допомоги потерпілим від сексуального насильства і закінчуючи муніципальними службами прибиральників місць скоєння злочинів, слюсарів, які безкоштовно вставляють замки, ремонтують вхідні двері після квартирної крадіжки тощо.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Суспільство

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути