chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра 100 тисяч українців вийдуть прибирати вулиці своїх міст та сіл

19 квітня 2013 о 10:15

20 квітня, в національний День навколишнього середовища, втретє відбудеться волонтерська акція «Зробимо Україну чистою!».

За повідомленням організаторів акції, у суботу близько 100 тисяч українців збираються власноруч очистити свої міста й селища від залишеного в неналежних місцях сміття.

Суботнє прибирання пройде в рамках глобального проекту Let's Do It, World!, що стартував в 2008 році в Естонії. Тоді група волонтерів запропонувала всім бажаючим приєднатися до прибирання у парках та лісах. У результаті в акції взяли участь 50 тисяч людей, і за п'ять годин роботи було вивезено більше 10 тисяч тонн сміття.

Естонську ідею швидко підхопили в інших країнах — цього року в глобальному русі за чистоту беруть участь уже 96 держав. У кожній з них місцева ініціативна група обирає спеціальний день для прибирання, тому у світовому масштабі акція триває майже протягом всього року.

Організатори «постійного суботника» вважають, що їх зусилля призведуть до загального поліпшення екологічної ситуації на Землі, оскільки людство почне більше замислюватися про наслідки своєї життєдіяльності.

«Якщо ми зможемо очистити свій розум від усього непотрібного сміття, то зміниться наш світ. Ми повинні навчитися любити нашу планету й піклуватися про неї, щоб не виявитися похованими під сміттєвими горами, які ми ж самі й створюємо», — сказав посол акції, естонський композитор Эрккі-Свен Тююр.

Акція «Зробимо Україну чистою!» вперше пройшла навесні 2011-го року. Волонтери не співробітничають із політичними силами, але діляться з органами місцевої влади ідеями з приводу підтримки чистоти  й рятування від сміття. При цьому в Let's Do It, World! беруть участь компанії, що підтримують волонтерський рух.

В Україні національним партнером акції цього року стала компанія ДТЕК, що входить до групи СКМ бізнесмена Ріната Ахметова. 7000 співробітників компанії збираються приєднатися до прибирання в 24 містах і селищах країни. В акції також візьмуть участь колективи інших підприємств СКМ.

Нагадаємо, в 2012 році інвестиції до модернізації виробництв СКМ, що включає також заходи щодо зниження шкідливих викидів в атмосферу, склали більше 17,98 млрд гривень.

Приєднатися до майбутнього суботника може будь-хто з бажаючих. В інтернеті працює спеціальний сайт акції, на якому розміщено карту місць прибирання з контактами волонтерів, що організовують роботу. Зробити Україну чистою збираються жителі більш ніж 200 населених пунктів по всій країні.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути