chrome firefox opera safari iexplorer

Київський дім-музей Тараса Шевченка відкриває двері для туристів

24 квітня 2013 о 16:39

Літературно-меморіальний музей, присвячений Тарасові Шевченку, висвітлює київський період його життя. Він розміщений у будинку чиновника Івана Житницького, що побудований 1835 року на колишньому Козиному болоті (нині — вул. Шевченка, 8-а, поряд із Майданом Незалежності). Тут мешкав поет із весни 1846 до свого арешту — 5 квітня 1847 року.

Літературно-меморіальний дім-музей Тараса Шевченка — перший музей Кобзаря, створений у 1928 році, з 1966 року — філія Державного музею Т. Г. Шевченка (нині — Національний музей Тараса Шевченка).

Після реставрації 1992—1995 рр. створено нову експозицію «Тарас Шевченко в Києві», що існує з невеликими змінами і досі. Сучасна експозиція в повному обсязі розкриває тему перебування Т. Шевченка в Києві під час трьох його приїздів на батьківщину, до його перебування в будинку 1846 року.

Фондова колекція музею складається з унікальних цінностей: меморіальних речей Т. Шевченка, його офортів, автографів, фотографій, перших творів поета. Представлено акварелі М.Сажина, унікальні гравюри пейзажів Києва, фото XIX століття, роботи видатних художників на шевченківську тематику, твори декоративно-ужиткового мистецтва.

За спогадами сучасників відтворено кімнату, в якій жив Тарас Шевченко. Особливу увагу в ній привертає робочий стіл поета, на якому представлено унікальні експонати: ручка, перо, чорнильниця, кавник, фляга Т.Шевченка, люлька, подарована поетові М. Костомаровим.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини культури

2 січня

Інші дати
Народився Тадей Рильський
(1841, с.Ставище Київської області – 1902) - український громадський і культурний діяч. Батько добре відомого поета-академіка, перекладача, директора Інституту фольклору й етнографії Академії наук України, громадського діяча, депутата Верховної Ради СРСР п’ятьох скликань поспіль Максима Рильського.
«Наше покоління, відчуваючи необхідність гуманного єднання з народною масою, почало вдивлятися в минуле і теперішнє життя народу, земля якого нас вигодувала, пісня котрого пробудила в нас перші сердечні думи, з котрим ми, врешті, маємо з’єднатися в майбутньому» (Тадей Рильський).
Розгорнути
Народився Ярослав Пастернак
(1892, м.Хирів Львівської області - 1969) – український археолог. Найважливіші розкопки провів на терені княжого Галича, де відкрив Успенський собор з саркофагом Ярослава Осмомисла.
Розгорнути
Народилася Оксана Сенатович
(1941, м. Бережани Тернопільської обл. - 1997) - українська письменниця, перекладачка, авторка збірок лірики, книжок для дітей.
Розгорнути