chrome firefox opera safari iexplorer

Профспілки назвали новий Трудовий кодекс «рабським законодавством»

29 квітня 2013 о 20:32

Новий проект Трудового кодексу, внесений у парламент регіоналами, скоротить функції і знизить активність профспілок, заявив голова Національного форуму профспілок Мирослав Якибчук.

«Буде масове закриття профспілок на підприємствах або практично будуть залишатися профспілки, які будуть лояльними до роботодавців», — сказав він.

Як пояснив Якибчук, керівника профспілки буде призначати роботодавець.

Він також зазначив, що основні положення попереднього проекту Трудового кодексу збереглися і в новому, зареєстрованому у парламенті. «Вони фактично не зазнали змін», — додав Якибчук.

При цьому він підкреслив, що кодекс «за своїми правами і статтями схожий на рабське трудове законодавство».

Він прогнозує, що документ буде прийнятий за кілька днів до парламентських канікул, «коли відповідно вже народ почне відпочивати, і масові акції ніхто не здійснюватиме».

Якибчук також висловив думку, що «беручи Трудовий кодекс, влада намагається зменшити активність профспілок, просто фактично ліквідувати профспілки як громадську структуру, яка захищає найманих працівників».

Нагадаємо, що народні депутати фракції Партії регіонів Олександр Стоян і Ярослав Сухий внесли у Верховну Раду проект Трудового кодексу. Відповідний законопроект №2902 був зареєстрований 22 квітня. Раніше Верховна Рада VI скликання прийняла в першому читанні проект Трудового кодексу, який не підлягав розгляду парламентом нинішнього скликання.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути