chrome firefox opera safari iexplorer

Медики розповіли, як визначити безпечну для школяра вагу ранця

20 серпня 2013 о 15:24

Вагу ранця з повним навантаженням, яка буде безпечною для здоров'я школяра, можна легко визначити самому — вона не повинна перевищувати 10 відсотків від маси тіла дитини.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила завідувач лабораторії гігієни навчальної діяльності дітей Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва НАНУ Світлана Гозак.

«Вагу ранця дуже просто розрахувати — разом із вмістом вона повинна становити не більше 10 відсотків від маси тіла дитини. Це найбільш безпечна вага для дитини — її опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи тощо. Наприклад, якщо першокласник важить 25 кг, то вага ранця не повинна перевищувати 2,5 кг, а якщо вона більша, зростає навантаження і на хребет, і на суглоби, і на судини», — сказала Гозак.

Вона зазначила, що різниці між хлопчиками й дівчатками немає — якщо маса тіла менша, то відповідно й вага ранця має бути меншою. З огляду на це фахівець порадила при купівлі шкільного аксесуару вибирати найлегший.

«Згідно з санітарними нормами і правилами, ранець повинен важити не більше 1,2 кг, але я вважаю, що це забагато. Зараз є ранці і по 300 грамів, і по 500-700 грамів, з міцних, щільних, але водночас легких матеріалів і при цьому ще й з ортопедичною спинкою, тобто дуже якісні і неважкі, і саме такі потрібно купувати», — порадила завідувач лабораторії.

Гозак додала, що медики рекомендують дотримуватися 10-відсоткової пропорції ваги шкільного ранця або сумки аж до старшого шкільного віку, оскільки важча ноша загрожує порушенням постави, перетисканням крупних плечових магістральних судин, що в свою чергу призводить до порушень кровообігу, венозного відтоку тощо.

За словами медика, якщо діти у старших класах змушені носити до школи багато книжок, зошитів, альбомів та іншого шкільного приладдя, вага якого в сумі буде вищою за безпечні норми, батькам слід порушувати це питання на батьківських зборах і шукати вихід разом з учителями.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути