chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці з вересня відкриється 186 ярмарків

06 вересня 2013 о 15:22

З вересня у столиці відновлюють роботу масштабні сільськогосподарські ярмарки, діяльність яких було призупинено у липні через спеку. У Києві та Київській області запрацюють 186 ярмарків, на яких торгуватимуть 3,6 тис. фермерських господарств і приватних підприємців, пишуть «Вести».

«Населення зможе придбати м'ясо, молочку, овочі, фрукти, рибу, борошняні та круп'яні вироби, олію, мед, яйця за цінами на 10-25% нижче магазинних», — розповів «Вестям» директор департаменту інформації та комунікації з громадськістю Київської обласної міськадміністрації Ярослав Мазуркевич.

Влада практично не сумніваються в активності громадян, які цього року на 10% збільшили обсяги покупок на ярмарках: згідно з офіційною статистикою, з початку року населення витратило на ярмарках по всій країні близько 4 млрд грн.

Втім, опитування «Вістей» показало, що осінні розпродажі обійдуться громадянам дорожче липневих в середньому на 5%. Найсильніше піднімуться в ціні яйця — на 10%, по 5% в ціні додадуть овочі борщового набору і молочна продукція.

«Через різке похолодання зменшилася несучість курей — і злетіли розцінки на яйця. До того ж постійно дорожчають комбікорми, так що підстав для здешевлення яєць не з'явиться, навіть якщо погода покращиться», — сказала нам керівник однієї з птахофабрик в Київській області Вікторія Бойко.

Сезонним фактором пояснюють і подорожчання молочної продукції: «До осені помітно скорочуються надої і трохи піднімаються розцінки», — розповіли нам на Яготинському маслозаводі.

Традиційним для осені підвищенням попиту експерти пояснили подорожчання овочів (найбільше в ціні додала ріпчаста цибуля — подорожчала з 2,9 грн до 3-3,5 грн за кг). «Виробники зараз закладають свою продукцію на зберігання в елеватори та овочесховища, тобто зростають їх витрати», — зауважила керівник проекту «АПК — Інформ: овочі та фрукти» Тетяна Гетьман.

Більшість опитаних «Вестями» експертів не прогнозує здешевлення овочів і молочної продукції найближчим часом і обіцяє збереження нинішніх розцінок як мінімум до кінця жовтня.

«У той же час можна розраховувати на зниження цін на крупи (в першу чергу — на гречку) — завдяки гарному врожаю здешевіння може виявитися досить помітним (з 8-9 грн до 7-7,20 грн). Також десь на 5 % повинна просісти в ціні свинина (зараз 60-65 грн) , так як тваринники цього року серйозно збільшили поголів'я свиней», — розповів «Вістям» Ярослав Мазуркевич.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути