chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві вкотре спотворили вигляд «Київської фортеці». ФОТО

18 вересня 2013 о 16:54

У Києві спотворили зовнішній вигляд пам'ятки національного значення «Київська фортеця», пише Історична правда.

Йдеться про казарму жандармського полку, яка була частиною історико-архітектурної пам'ятки, повідомляє у своєму блозі краєзнавець Микола Афанасьєв.

До 2013 року вона мала дещо занедбаний, але близький до вигляду, що мають інші будівлі історіко-архітектурної пам'ятки - музею «Київська фортеця».

Так було...

«Влітку 2013 року споруду спіткало „покращення“, — пише Афанасьєв. — Цегляні стіни у 4-5 цеглин дбайливо прикрасили утеплювачем, на другому поверсі башти заклали бійниці».

А так стало: змінили склопакети, добудували трубу-витяжку...

За словами блогера, автентичні вікна будівлі замінили білими склопакетами, а до стіни прибудували вентиляціййні труби майбутньої їдальні.

...і драбину

«Особливої „автентичності“ додає новостворена мансарда з балконом та окремим входом, — пише Афанасьєв. — Що сталось з інтер'єрами споруди, яка охороняється державою, залишилося таємницею».

Блогер нагадує, що будівля казарми перебувала під охороною держави як пам'ятка архітектури.

 Червоним позачена казарма жандармського полку «Київської фортеці»

Як відомо, у липні 2012 року директор музею «Київська фортеця» В'ячеслав Кулініч був звільнений за «порушення трудової дисципліни».

Сам директор заявляв, що причиною звільнення була його відмова виконати рішення Київради про передачу башти № 4 Київської фортеці приватному музею «Платар» в оренду на 49 років. Він оскаржив своє звільнення в суді.

Київська фортеця є одним із номінантів в акції «7 чудес України» в категорії «фортеці», а також учасником акції «7 чудес Києва». Це найбільше земляне укріплення (XVIII-XIX сторіч) в Європі.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути