chrome firefox opera safari iexplorer

Українці хочуть у Європу — опитування

04 жовтня 2013 о 12:17

Українці відповіли на «вічне» державне питання – куди нам податися у Євросоюз чи Митний союз. 

Відтак, за даними опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), якби зараз проходив референдум про те, куди вступати Україні, – до Євросоюзу або до Митного союзу, близько 41% українців проголосували б за Європу, 35% надали б перевагу союзу Білорусі, Росії та Казахстану. 

Як повідомляє кореспондент ІА «Ервеюей», за даними КМІС, у референдумі щодо вступу до ЄС чи МС готові взяти участь майже 76% опитаних. 13,4% респондентів не змогли відповісти на запитання про те, куди вступати, а 1,1% відмовилися відповісти. 

Не брали б участі у референдумі 10% опитаних українців.

Прихильники вступу до Європейського Союзу переважають прихильників вступу до Митного союзу у західному і центральному регіонах (73% проти 13% та 45% проти 25%), а прихильники вступу до МС переважають у південному і східному регіонах (46% проти 26% та 57% проти 18%).

У разі проведення окремого референдуму щодо вступу України до ЄС більше українців готові проголосувати «за» (43%), ніж «протии» (30%). При проведенні окремого референдуму щодо вступу до Митного союзу також більше українців готові проголосувати «за» (40%).

КМІС проводив опитування 13–23 вересня серед 2044 респондентів у віці від 18 років в усіх областях України.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути