chrome firefox opera safari iexplorer

У центрі Києва знищується чергова пам'ятка архітектури

17 жовтня 2013 о 17:41

У будинку, що є пам'ятником архітектури і має охоронний номер 402, по вулиці Марії Заньковецької, 6, йде самовільний капітальний ремонт даху з надбудовою без дозвільних документів та з небезпечними для мешканців наслідками. Про це повідомляє Громадський контроль будівництва

У громадську організацію «Громадський контроль будівництва» звернулися мешканці будинку № 6 по вулиці Заньковецької з проханням допомогти відстояти право на безпечне життя в своєму будинку.

Спостерігачами «Громадського контролю будівництва» була проведена перевірка і зафіксовано наступне: в будинку демонтовано дах — дощова вода потрапляє безпосередньо в приміщення і руйнує вікову будівлю з дерев'яними перекриттями. У під'їзді влаштований склад будівельних матеріалів, які перешкоджають пересуванню мешканців будинку, особливо важко літнім людям і людям з обмеженими можливостями, які проживають за даною адресою. Жителі продемонстрували спостерігачам організації свої квартири, які знаходяться в аварійному стані, і особливо підкреслили, що регулярне перевезення надважких матеріалів у ліфті може передчасно вивести його з ладу, а фундамент не витримає додаткового навантаження.

У відповідь на запит громадської організації «Громадський контроль будівництва» у КМДА підтвердили, що будівля №6 по вулиці Заньковецької ( прибутковий будинок 1915 будівлі ) знаходиться на обліку як об'єкт культуного спадщини — пам'ятник архітектури ( Наказ Міністерства культури і туризму України від 07.09.2006, має охоронний номер 402 ). Згідно із законодавством, перебудова та реконструкція пам'яток архітектури вимагають отримання дозволу у виконавчих органах влади.

На запит «Громконтролю» Інспекція державного архітектурно — будівельного контролю в Києві повідомила, що не видавала і не реєструвала документів, які б давали право на виконання підготовчих чи будівельних робіт на даху вказаного будинку.

Таким чином, замовник реконструкції даху діє нелегально, всупереч законодавству України та нехтуючи всіма нормами безпеки будівництва та історією Києва.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути