chrome firefox opera safari iexplorer

Остерський краєзнавчий музей

  • 17044 Чернігівська область, Козелецький район, м. Остер, вул. Гагарина, 30
  • 8.00–16.00. Вихідні – понеділок, вівторок
  • для дорослих – 3 грн.; для учнів та студентів – 2 грн. День відкритих дверей – 18 травня, 24 серпня.
Про музей:

Остерський краєзнавчий музей засновано у жовтні 1908 року рішенням Остерської земської управи. Організатором і першим завідуючим музею був А.Г.Розанов, який створив при музеї метеорологічну і гідробіологічну станції, станції лугівництва і лікарських рослин (1922), Остерське наукове товариство краєзнавства (1924). Під керівництвом А.Г.Розанова члени товариства збирали пам'ятки фольклору і етнографії, вивчали природу краю, здійснили обстеження рівня письменності мешканців Остерщини.

З травня 1919 року і по нинішній час музей розміщується в будинку генерал-лейтенанта В.К.Солонини (1854 — 1914), який він подарував місту Остру в довічне володіння. Споруджений будинок у 1898 році. У ньому до наших днів збереглися чудові кахляні груби та камін.

До Великої Вітчизняної війни 1941 — 1945 рр. в музеї налічувалось кілька тисяч унікальних експонатів. Під час окупації району німецько-фашистськими загарбниками в 1941 — 1943 рр. музейні цінності були пограбовані.

Більшість колекцій музею зібрані в повоєнний час. Численні речові і письмові пам'ятки всебічно висвітлюють історію краю. Представлена й експозиція, яка розповідає про історію та природу Козелецького району. 

У музеї 8 експозиційних залів, розташованих на першому та другому поверхах, є також виставкова зала. 

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути