chrome firefox opera safari iexplorer

Крим пропонує створити Лівадійський заповідник

18 лютого 2011 о 12:05

Республіканський комітет з охорони культурної спадщини спільно з Адміністрацією парків загальнодержавного значення пропонує створити «Лівадійський історико-архітектурний заповідник», до якого увійдуть території Лівадійського палацу-музею і парку-пам`ятника садово-паркового мистецтва «Лівадійський».

Про це повідомила прес-служба Ради міністрів Криму. «Площа території заповідника становитиме близько 37 гектарів», — йдеться в повідомленні.

Кримський віце-прем`єр Катерина Юрченко доручила Міністерству культури автономії спільно з Рескомітетом з охорони культурної спадщини підготувати проект постанови Кабінету Міністрів України, в якому буде розроблено план заходів, присвячених святкуванню 100-річчя Лівадійського палацу.

«До цього плану необхідно включити заходи, зокрема, приєднання комплексу споруд Лівадійського палацу і парку-пам`ятника «Лівадійський», оскільки це питання вирішується на рівні Уряду України. Також необхідно включити питання виділення державних коштів на реставраційні роботи палацу», — сказала Юрченко
.
Як відомо, Лівадійський палац — колишня літня резиденція російського царя Миколи II. Всесвітньої популярності палац набув після проведення там у 1945 році Ялтинської (Кримської) конференції керівників країн антигітлерівської коаліції — СРСР, США і Великої Британії. На зустрічі були закладені основи світоустрою, що визначили міжнародну політику післявоєнних років.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути