chrome firefox opera safari iexplorer

65% українців не мають регулярного доступу до інформації в Інтернеті

16 грудня 2013 о 11:50

Більше половини мешканців України не мають регулярного доступу до інформації в Інтернеті. Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроекту №3710 «Щодо підтримки інформатизації публічних бібліотек», повідомляє УНН.

Як зазначається у документі, наразі одним із пріоритетних напрямків розвитку України є формування громадянського суспільства з високим рівнем освіченості, інформованості та культури.

«65% населення — більша частина мешканців України не має регулярного доступу до інформації в Інтернеті. Більшість із них – це мешканці невеликих населених пунктів, які не мають не лише необхідної техніки, але й базових навичок комп’ютерної грамотності. Особливо гостро це питання стоїть для мешканців сільських та віддалених місцевостей, які через обмежений доступ не можуть вповні реалізувати свої конституційні права та перебувають у нерівному становищі щодо ІКТ у порівнянні з жителями великих міст. 52% користувачів мережі проживають у містах з населенням понад 100 тис. чол., у містах з населенням до 100 тис. чол. — 6%, у містах з населенням до 50 тис. чол. – 23 %, у селах – 19%. Бібліотека, яка надає безкоштовний онлайн-доступ, а також кваліфіковану допомогу бібліотекаря, який може навчити громадян працювати з комп’ютером та користуватися ІКТ, сприяє подоланню цифрової нерівності в країні», — йдеться у поясненні.

Наразі за посередництва публічних бібліотек понад 16% населення отримали доступ до ІКТ.

В цей же час, законопроектом передбачається віднести видатки на абонентну плату за послуги інтернет-зв’язку, які надаються операторами та провайдерами телекомунікацій з широкосмуговим доступом до переліку захищених видатків статті 55 Бюджетного кодексу України для публічних бібліотек.

Нагадаємо, за словами голови Комітету ВР з питань інформатизації та інформаційних технологій Валерія Омельченко, сьогодні вже понад 2 тис. сучасних бібліотек надають соціально-орієнтовані послуги.

Джерело: unn.com.ua
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути