chrome firefox opera safari iexplorer

Прилуцький краєзнавчий музей імені В.І.Маслова

  • 17500 Чернігівська область, м. Прилуки, вул.Київська, 277
Варто побачити: сідло гетьмана Данила Апостола 1713 року, зброя періоду Козаччини з галаганівської колекції, іконопис
Про музей:

Серед музеїв України одним з найстаріших є Прилуцький краєзнавчий. В його стінах зібрані археологічні, історичні, природничі, етнографічні та мистецькі пам’ятки Прилуччини, які розповідають про багатовікову історію Придунайської землі, про її чарівну природу, про видатних українців та їх життя.

В кінці ХІХ століття (1894 р.) на зборах повітового земства 22 вересня було одноголосно прийнято рішення про створення в Прилуках природничо-історичного музею. Першим, хто почав активно збирати місцеву старовину, твори мистецтва, історичні реліквії, був Іван Назарович Капустянський. Саме він відшукав і зберіг для нащадків безцінні рукописи творів великого друга Т.Шевченка Я.П. де Бальмена.

В 1927 році завідуючим окружного музею стає професор Василь Іванович Маслов. Він створив у Прилуках один із найкращих на той час музеїв в Україні. Основою для створення нової експозиції послужила Галаганівська приватна музейна збірка, яка складалася із шедеврів світового мистецтва: Т.Шевченко, Л.Жемчужников, В.Штернберг, І.Соколов, К.Трутовський, О.Іванов, І.Айвазовський, Л.Лагоріо, М.Клод. 

Окрім того, чудова колекція старовинних українських портретів і народних картин 17-19 століть, картини західноєвропейських майстрів, ікони, збірка італійських гравюр, вази з коштовних гірських порід, колекції старовинних меблів, бронзи, килимів, козацької зброї, монет та медалі. Це далеко неповний перелік того, що зібрав і зберіг
В.І.Маслов із своїми помічниками. 

Вдалося зберегти музейне зібрання і в лихолітні роки 1932—1933, 1937 та буремні роки Великої Вітчизняної війни. Лише в 1953 році під приводом нестачі коштів та браку приміщення, з музею було вивезено все найцінніше і найкраще до Чернігівського історичного музею. 

Музей та краєзнавче товариство ім. В.І.Маслова стали ініціаторами випуску щомісячного періодичного видання «Скарбниця».

Сьогодні музей розміщується в будинку колишнього міського голови М.І. Кисловського, побудованого наприкінці ХІХ ст. у стилі модерн. 

6 квітня

Інші дати
Народився Микола Скліфосовський
1836, м.Добосари, Молдова - 1904), визначний військово-польовий хірург. Один із перших запровадив у Російській Імперії асептику та антисептику у хірургічній практиці, сприяв жіночій медичній освіті, організації медичного факультету при університеті в Одесі.
«Ти знаєш, що ти — людина. Ти знаєш про це чи ні? Усмішка твоя — єдина, Мука твоя — єдина, Очі твої — одні». ……. Сьогодні усе для тебе — Озера, гаї, степи. І жити спішити треба, Кохати спішити треба — Гляди ж не проспи!» (Василь Симоненко)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...