chrome firefox opera safari iexplorer

Українці зможуть вимагати виплати компенсації у разі несвоєчасного повернення депозиту

13 січня 2014 о 12:53

Банки зобов'язали платити відсотки за депозитом до його фактичної видачі вкладнику. Таке рішення ухвалив Верховний суд, який таким чином перекрив схему виплат з поточного рахунку в кінці строку, повідомляє Кореспондент.

Подібну практику фінансисти використовують, щоб довше користуватися коштами клієнтів. А гроші з такого рахунку можуть видаватися через кілька тижнів або місяців. При цьому вкладник нічого не отримує за час перебування коштів на поточному рахунку, оскільки відсотки йому не нараховуються.

«Клієнт зможе вимагати виплати компенсації (інфляційні втрати плюс 3% річних) у разі несвоєчасного повернення депозиту, — розповів адвокат, директор компанії Investment Service Ukraine Іван Герасименко. — Якщо банк відмовиться її виплачувати, то потрібно буде звернутися до суду, досить послатися на рішення ВСУ як на усталену практику».

Подібними схемами фінансисти користувалися в період з 2008-го і до середини 2010-го року. За словами юриста фірми Спенсер і Кауфманн Дениса Дьоміна, сьогодні так працюють лише проблемні банки. Інші банки вдаються до інших хитрощів, пишуть Вести.

«Всі вони містяться в договорі депозиту, який вкладник не завжди читає, — розповів юрист компанії Де-юре Андрій Павлишин. — Наприклад, перед підписанням договору менеджер обіцяє 23% річних у гривні, а в договорі зазначено, що такі відсотки нараховуються тільки за перший місяць депозиту. За другий і всі наступні — 14%. Іноді навіть могли зіграти на днях: повідомити клієнтові, що термін депозиту закінчився, запропонувати підписати «папери», а потім виплатити тільки 3-5% через те, що клієнт передчасно (за день до закінчення) розірвав договір».

Нещодавно Верховний Суд роз'яснив правила продажу застав за іпотечними кредитами. Його рішення обов'язкове для всіх судів нижчих інстанцій.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути