chrome firefox opera safari iexplorer

Україна на останньому місці у рейтингу економічної свободи

14 січня 2014 о 17:42

Україна посіла останню сходинку у рейтингу економічної свободи серед європейських країн.

Про це йдеться у новому «Індексі економічної свободи», пише «Голос Америки».
За інформацією видання, індекс економічної свободи України становить 49,3 бала зі 100 можливих. Це — найнижчий показник з 43 європейських країн. Таким чином Україна потрапила до групи країн, де пригнічуються економічні свободи (49,9 — 0). Середній показник у світі — 60,3 бала.
Якщо брати світові показники, то Україна посідає 155 сходинку зі 178 у рейтингу економічної свободи. Минулого року Україна посіла 161 місце.

Як зазначається, рейтинг очолює Гонконг, а за ним йдуть — Сингапур, Австралія, Швейцарія, Нова Зеландія, Канада, Чилі, Маврикій, Ірландія та Данія.

Звіт щорічно готує Фонд «Спадщина» спільно з газетою Wall Street Journal. Аналіз економічної свободи проводиться з 1995 року.

Автори індексу вимірюють економічну свободу у 178 країнах за десятьма показниками: права власності, свобода від корупції, фіскальна свобода, державні витрати, свобода підприємництва, свобода праці, монетарна свобода, свобода торгівлі, свобода інвестицій, фінансова свобода.

"Економічна свобода в Україні і надалі зазнає «репресій», — йдеться в доповіді.
Найгірші показники з 10 індикаторів Україна має за свободу інвестицій, свободу від корупції та фінансову свободу і права власності.

Останню сходинку рейтингу посідає Північна Корея, передостанню — Куба. Росія посідає 140 сходинку і зайняла 41 місце з 43 європейських країн, пише видання.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути