chrome firefox opera safari iexplorer

Український серіал номінували на найбільшу голлівудську премію спецефектів

16 січня 2014 о 11:38

Фільм Віталія Воробйова «Метелики» увійшов до шорт-листу найбільшої голлівудської премії в області візуальних ефектів — VES Awards, повідомляє Gazeta.ua.

Суперниками української роботи будуть всесвітньо відомі серіали «Гра престолів» (Game of Thrones), «Щ.И.Т.» (Agents of S.H.I.E.L.D.), «Майже людина» (Майже Людський), «Зоряний крейсер Галактика» (Battlestar Galactica), «Пекло на колесах» (Hell On Wheels).

Єдиний представник країн СНД — міні-серіал «Метелики» — потрапив відразу у дві номінації: «Видатні візуальні спецефекти у телевізійній програмі» (Outstanding Visual Effects in a Broadcast Program) і «Створення видатної локації для реклами або телевізійної програми» (Outstanding Created Environment in a Commercial or Broadcast Program).

У «Метеликах» на тлі однієї з наймасштабніших техногенних катастроф XX століття — Чорнобильської аварії, розгортається історія кохання випускниці старших класів Алі і солдата строкової служби Паші. Їм судилося зустрітися в кінці квітня 1986 року в місті Прип'ять. Немов метелики, які прагнуть до вогню, вони летіли на зустріч своїм почуттям, не помічаючи нічого навколо.

В суворій відповідності з архівними документами фахівцями в області комп'ютерної графіки у фільмі були відтворені міста Прип'ять і Чорнобиль, атомна станція і прилеглі території, фатальний вибух, рятувальні та ліквідаційні роботи, які проходили на території станції. Всі візуальні ефекти до фільму «Метелики» створювала компанія РOSTMODERN, а виробництвом міні-серіалу займався FILM.UA.

Прем'єра фільму «Метелики» в Україні відбулася на телеканалі «Інтер». У Росії серіал покажуть в цьому році на «Першому каналі».

Дванадцята щорічна премія Всесвітнього товариства візуальних ефектів — VES Awards — як завжди пройде на початку лютого в столиці світового кіно — Лос-Анджелесі в готелі The Beverly Hilton Hotel.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути