chrome firefox opera safari iexplorer

Кияни зможуть оцінити унікальні малюнки Тараса Шевченка

11 лютого 2014 о 14:49

Більше 50-ти художніх творів українського генія покажуть в Мистецькому Арсеналі. 21 лютого тут відкриється новий виставковий проект “ШЕВЧЕНКО/MANIA”.
 
Унікальною є серія рисунків, створена Тарасом Шевченком під час Аральської, Каратауської експедицій та у Новопетровському укріпленні, яка досі не була представлена широкій публіці. Інші – вишукані акварелі та філігранні офорти першої половини 19 століття пов”язані з основними етапами життя Тараса Шевченка.
 
Уперше покажуть легендарну “Захалявну книжечку”, оригінали унікальних рукописів Тараса Шевченка та альбоми його етнографічних замальовок 1840-х років, а також прижиттєві видання Кобзаря з фондів Інституту літератури.
 
У Мистецькому Арсеналі демонструватимуть і масштабну відео-інсталяцію “Наш Шевченко” відомого режисера Сергія Проскурні. Герої 365-ти відео-сюжетів – школярі, студенти, поети, вчителі, митці, аптекарі, спортсмени, пожежники, перукарі, журналісти. У кожного з них свій Шевченко.
 
Кульмінацією проекту стане Відкрита ніч “Доба Шевченка” – ніч кіно, музики, поезії, яка відбудеться з 9 на 10 березня. У програмі відкритої ночі – зустрічі з письменниками, філософами, мистецтвознавцями, виступи українських музичних гуртів і власне довгоочікувана прем”єра фільму Сергія Проскурні “Тарас Шевченко. Іdентифікація”.
 
Відкриється проект 21-го лютого. Мистецький Арсенал працює без вихідних, до 20:00. Вартість квитка – 40 грн (повний), 20 грн (пільговий). У понеділок вхід вільний.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути