chrome firefox opera safari iexplorer

Українські письменники видали книгу-хроніку відчуттів Євромайдану

27 лютого 2014 о 15:14

Про події та дії Євромайдану видадуть книгу. Тексти для збірки «Євромайдан. Хроніка відчуттів» писали Тарас Прохасько, Іван Ципердюк, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Юрій Винничук. Вони не фіксують, а реагують на події. Кожен у власній винятковій письменницькій манері. Упорядкував книгу — письменник Василь Карп'юк.

«По суті, кожен есей — це реакція письменника на ту чи іншу подію. Для того, щоб читач не губився, в кінці видання подаємо хронологію основних етапів Євромайдану, де можна простежити розвиток, затишшя і піднесення протестів аж до повалення режиму Януковича. Ці тексти писалися від самого початку Євромайдану — з кінця листопада і публікувалися в періодиці, а саме — на сайті „ТСН“ та газеті „Галицький кореспондент“. Відтак можна простежити хронологію думання авторів над тим, що діялося в країні», — розповідає про створення книги письменник Василь Карп'юк.

Ідея обкладинки книги — Оксани Галушки. Її втілювали модель Іванна Берчак, фотографи Юрій Бакай і Ярема Проців та дизайнер Микола Шкварок. На фото — дівчина, яка навіть із зав'язаними очима, таки зшиває національний прапор червоною ниткою, що символізує цілісність України за будь-яких обставин.

«Тарас Прохасько здебільшого рефлексує в контексті вічних цінностей, добра і зла, вчинку і стоїчності. А Іван Ципердюк найбільш буквально сприймає ситуацію і найбільше відверто називає речі своїми іменами, де мінімум літературного гриму і максимум щирості», — пояснює Василь Карп'юк.

«Андрухович мислить у глобальному контексті, а також нерідко описує конкретні ситуації — зокрема стеження за ним тощо. Жадан залишається поетичним, метафоричним і революційним. Довіру викликає і його особиста участь в харківському Євромайдані. А Юрій Винничук — нещадно іронічний і саркастичний. Він уважно стежить за суспільними процесами і все розставляє на свої місця». — додає письменник.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути