chrome firefox opera safari iexplorer

Відомі українські письменники проведуть безкоштовні лекції про класиків літератури

23 січня 2014 о 12:13

Сучасні українські письменники розкажуть про найталановитіших письменників-класиків та сучасників на прикладі їхніх текстів. Вільний лекторій, який організовує Культурний проект, почнеться 1-го лютого.

Називається курс «Історія літератури в авторах і текстах», повідомляє Gazeta.ua.

Знайомити слухачів зі своїми улюбленими авторами та творами, а також розкажуть, чому їх варто читати сьогодні, будуть Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Юрій Іздрик та Оксана Забужко.

Оксана Забужко прочитає три лекції про Тараса Шевченка, Лесю Українку та Юрія Шевельова. Юрій Андрухович розкаже про поетів Богдана-Ігор Антонича та Грицько Чубая. Тарас Прохасько розповість про творчість Ірини Вільде, Осипа Турянського та Олега Лишеги. Завершиться письменницький курс лекціями Юрія Іздрика про літературний шлях Сергія Жадана, Юрія Андруховича і Тараса Прохаська.

Курс триватиме з 1-го лютого до 17-го березня. Усього — одинадцять лекцій. Усі — безкоштовні. Проте на них необхідно зареєструватися. Це можна зробити за посиланням на сайті.

Також організатори вільного лекторія обіцяють онлайн трансляцію на сайті betv.com.ua. Окремо організують автограф-сесії з письменниками-викладачами.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути