chrome firefox opera safari iexplorer

Письменники та літературознавці розкажуть про класиків української літератури по-новому

06 листопада 2013 о 15:02

19 листопада у Києві стартує лекторій «Ключові постаті української літератури: сучасний погляд», на якому відомі письменники та літературознавці поділяться новим поглядом на знайомі імена: Тараса Шевченка, Лесю Українку, Олександра Довженка, Миколу Хвильового, Володимира Винниченка, Павла Загребельного та інших, повідомляє УНН.

Лекторій “Ключові постаті української літератури: сучасний погляд” — це унікальна програма з неформальної освіти для тих, хто хоче дізнатися, як розвивалася українська література крізь призму життя і творчості знакових письменників. Програма складається з 20 лекцій про головних дійових осіб нової української літератури (від часів Григорія Сковороди до наших днів).

Провідні сучасні літературознавці, критики і письменники розглянуть представників літературного “канону” в незвичному ракурсі. Вони проаналізують головні твори класиків, літературний побут епохи, їхнє новаторство та вплив на літературний процес. Серед лекторів — критик, співробітник Інституту літератури НАНУ Віра Балдинюк, доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету Ярослав Грицак, літературознавець, письменник, журналіст Сергій Іванюк, письменник і журналіст Олег Коцарев, журналіст, телеведучий і документаліст Юрій Макаров, літературознавець, професор “Києво-Могилянської академії” Володимир Панченко, директор видавництва “Смолоскип” Ростислав Семків та письменник, доктор філологічних наук Леонід Ушкалов.

Лекторій, реєстрація слухачів на який триватиме до 17 листопада, може бути цікавим як тим, хто хоче розширити свої знання про літературу так і тим, хто має профільну освіту, однак прагне переосмислити своє уявлення про історію української літератури та її ключових постатей.

Джерело: unn.com.ua
Розділи: Новини культури

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути