chrome firefox opera safari iexplorer

Кожен другий росіянин боїться тортур поліції

13 травня 2014 о 11:39

Майже половина опитаних росіян (48%) побоюються тортур, якщо опиняться в ув'язненні, причому більшість опитаних (82%) висловилися за недвозначні і виразні закони, які зможуть стати заслоном проти тортур. Про це свідчать результати опитування, проведеного в Росії на замовлення цієї міжнародної правозахисної організації в рамках усесвітньої кампанії «Зупинити тортури!», повідомили у російському офісі Amnesty International.

«Опитування красномовно свідчить, що росіяни побоюються тортур. По суті, це серйозне звинувачення, висунуте на адресу російської влади, яка не здатна справитися з поголовною практикою застосування тортур в країні», — заявив голова російського представництва Amnesty International Сєргєй Нікітін.

«У Росії негуманне поводження з ув’язненими і утримання під вартою в нелюдяних умовах залишаються поширеною практикою. Причому тортури нерідко використовуються для отримання свідчень. Винні у тортурах поліцейські користуються практично повною безкарністю, оскільки внутрішні розслідування ведуться структурами, насправді не зацікавленими у розслідуванні правопорушень з боку поліції. Особливою групою ризику є підозрювані в участі у незаконних збройних формуваннях на Північному Кавказі», — додав він.

Наголошується, що результати опитування росіян є частиною всесвітнього дослідження про ставлення до тортур, який Amnesty International провела у 21 країні в усьому світу. Відсоток росіян, які бояться тортур, трохи перевищує середнє значення для всіх країн.

Загальносвітові результати дослідження такі: переважна більшість (82%) упевнені, що має існувати недвозначне законодавство, яке забороняє тортури. Проте, більш як третина опитаних (36%) все ще вважають, що застосування тортур за певних обставин може бути виправдане.

«Результати цього всесвітнього опитування вражаючі: майже половина опитаних бояться тортур і відчувають особисту незахищеність. Переважна більшість людей упевнена, що мають бути виразні і недвозначні правила, які забороняють тортури, і водночас більш як третина опитаних, як і раніше, вважають, що застосування тортур може бути виправдане за певних обставин. Ми бачимо усесвітню громадську підтримку дій, спрямованих на запобігання тортур», — заявила директор GlobeScan Кароліна Холм.

Наголошується, що останні п'ять років Amnesty International повідомляла про застосування тортур і інших видів жорстокого поводження у 141 країні, на всіх континентах — практично в кожній країні, де працює ця стара, незалежна від жодного уряду правозахисна організація. Скритний характер тортур змушує припускати, що насправді число країн, де існують тортури, значно більше.

У 1984 році було прийнято Конвенцію ООН проти тортур та інших жорстоких, нелюдяних або принижуючих гідність видів поводження і покарання. За минулі роки 155 країн ратифікували цей документ. У 142 країнах з них Amnesty International проводить дослідження. У 2014 році, за даними організації, принаймні, 79 країн з 142 практикують тортури. Це більш ніж половина з числа країн, які ратифікували Конвенцію.

Ще 32 країни — члени ООН не прийняли Конвенцію, хоча всесвітня заборона на застосування тортур зобов'язує їх підписати її.

Як повідомлялось, Україна в останні роки стала найбільшим порушником серед пострадянських держав щодо застосування тортур і зловживань у контексті кримінального правосуддя.

Джерело: Тиждень
Розділи: Громадська думка

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути