chrome firefox opera safari iexplorer

Кожен другий українець жертвує особистим заради роботи (опитування)

10 жовтня 2013 о 10:02

В Україні кожному другому «білому комірцю» доводиться жертвувати особистим життям заради кар’єри. Всього лише третина опитаних відчувають, що в їхньому житті є гармонія між роботою та особистим життям.

Такі результати були отримані під час дослідження, що проводилося Міжнародним кадровим порталом HeadHunter Україна.

Кожен десятий офісний працівник є добровільним трудоголіком. Cуттєва перевага інтересів у бік роботи – його особистий добровільний вибір. Чоловіків серед таких респондентів більше (12%), ніж жінок (7%). Особливо часто жертвують особистим часом заради роботи фрілансери – серед них трудоголіків 20%.

У більшості випадків ночують у офісі та працюють на вихідних не з доброї волі. Кожен третій вимушений жертвувати особистим життям заради заробітку й через неможливість знайти іншу, більш високооплачувану, роботу. Так, 20% офісних працівників ставлять роботу вище сім’ї тільки тому, що інакше неможливо зробити успішну кар’єру. Ще 27%, хоча й прийняли добровільне рішення сконцентруватись на кар’єрі, були би не проти працювати менше і більше часу присвячувати собі. Ще 10% не встигають жити повноцінним життям поза роботою тільки тому, що так склались обставини.

Заради кар’єрних амбіцій найчастіше жертвують відпочинком і душевним спокоєм. Часто від роботи страждає здоров’я, сім’я, хобі та друзі трудоголіка.

Від кар’єри заради сім’ї відмовляються значно рідше. Про такий вчинок заявили 6% опитаних. Але на відміну від тих, кому доводиться багато працювати, цей вибір значно частіше добровільний (31%). Кожен другий респондент із цієї групи (54%) не відмовився би від можливості більше займатися своєю кар’єрою. І тільки 15% зізнались, що вибір на користь сім’ї вони зробили під тиском зовнішніх обставин. Найчастіше при такому життєвому виборі респондентам доводиться жертвувати можливістю багато заробляти й досягнути кар’єрних вершин.

Причини відсутності балансу між роботою і особистим життям більшості респондентів бачаться швидше зовнішніми. Для майже половини опитаних головна причина – завищені вимоги й очікування роботодавців (43%). Ще для 20% основна перепона в досягненні гармонії – система цінностей та стереотипів, що склалась у державі, а також непроста економічна ситуація.

Тільки третина опитаних упевнені, що не можуть досягнути гармонії між роботою та особистим життям тому, що самі не вміють її організовувати (37%). Більш самокритичні в цьому питанні топ-менеджери, власники бізнесу та фрілансери. Менеджери середньої ланки й лінійні спеціалісти частіше звинувачують у всьому зовнішні обставини.

Опитування було проведено у вересні 2013 року. В опитуванні брали участь 2839 респондентів з різних регіонів України.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути