chrome firefox opera safari iexplorer

Три дні 70 науковців говоритимуть про міський простір Львова

28 травня 2014 о 12:10

Упродовж трьох днів, із 29 до 31 травня, у Львові відбуватиметься ХІІ Міжнародна наукова конференція «Львів: місто – суспільство – культура».

Як інформує ZIK з посиланням на прес-службу Львівської міськради, конференція «Львів/Lwow/Lemberg як міські простори: уявлення, досвіди, практики» присвячена міському простору Львова. Це вже дванадцята конференція із серії «Львів: місто – суспільство – культура».

Особливістю конференції стане вихід за рамки академічності: окрім майже 70 науковців з різних країн, до осмислення проблематики доєднаються художники, літератори, митці, арт-куратори, аніматори культури, управлінці, професійне середовище та всі зацікавлені містяни.

Міський простір як образ і середовище, як засіб і атмосфера, прихисток, історичне відображення та модерне натхнення – відкривати різні аспекти просторовості Львова закликають організатори міжнародної конференції та дослідники історії міста. Конференція включатиме панельні дискусії, наукові обговорення, літературні читання просто неба та презентації арт-проектів.

Метою конференції є зібрати дослідників, які в різний спосіб працюють з просторовими аспектами, досліджуючи минуле Львова. Учасники конференції спробують спроблематизувати простір на прикладі одного міста, показати його багаторівневість і багатофакторність, розглянути простір як чинник у формуванні та інтегруванні міста в цілість.

Панельні дискусії стосуватимуться як історичних, так і сучасних аспектів простору Львова: його сталості та метаморфоз, ситуативності, центральності та периферійності, локальності й глобальності, тяглості і перервності, включеності та виключеності. Трьома основними фокусами буде розуміння простору через уявлення, практики та досвід.

Конференція об’єднає низку наукових інституцій та залучить різні академічні простори Львова. До участі запрошені дослідники з різних країн, інституцій та напрямків – всього понад 70 учасників. Відкриття конференції та перша панель відбудуться у Львівській міській раді – просторі міської влади. Панельні дискусії триватимуть на історичному факультеті та в університетській бібліотеці Львівського національного університету ім. Івана Франка, а також у Центрі міської історії. В останній день конференцію гостюватиме компанія «ProSteer Group» (вул. Донецька, 8), яка знаходиться в будинку колишнього сиротинця, де викладала письменниця, літературний критик Дебора Фогель.

Ініціаторами конференції є історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка та Центр міської історії Центрально-Східної Європи. Багаторічним партнером конференції є Педагогічний університет ім. КНО у Кракові, подію також підтримує Львівська міська рада. Робочими мовами будуть українська, польська та англійська.

Всі заходи конференції – відкриті. Організатори заохочують усіх зацікавлених долучатися до події та оцінити її новий понадакадемічний формат.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути