chrome firefox opera safari iexplorer

З січня-2015 українці здаватимуть відбитки пальців на Шенген

20 червня 2014 о 14:11

Європейська комісія та країни-члени ЄС готуються поширити на територію України дію нової візової бази даних. Її введення вимагатиме від українців здавати відбитки пальців при поданні документів на шенгенську візу.

Нові правила мають набути чинності 29 січня, повідомили ЄвроПравду в офісі комісара ЄС Сільвії Мальмстрьом, до сфери відповідальності якої входить візова політика.

«Впровадження Візової інформаційної системи в країнах Східного партнерства, в тому числі в Україні, заплановане на 29 січня 2015 року, однак ця дата ще потребує офіційного підтвердження Єврокомісією», — заявив в коментарі ЄвроПравді Тоув Ернст, представник прес-служби комісара Мальмстрьом.

Впровадження VIS не означає одночасної зміни візової політики. Ця база даних не модифіує критерії, що їх використовують консули, ухвалюючи рішення про видачу візи або про відмову у видачі. Однак з початком її роботи «всі, хто звертається за візою в України — незалежно від того, чи мають вони український паспорт чи ні — повинні будуть здавати відбитки пальців і ці біометричні дані заноситимуть ся до VIS», — зазначив Тоув Ернст.

Правила ЄС щодо здавання відбитків пальців передбачають кілька винятків, щокрема для дітей віком до 12 років, додав представник ЄК.

За правилами ЄС, відбитки пальців у візовій системі дійсні протягом 5 років — в цей період громадяни, що будуть повторно звертатися за візою, не повинні здавати відбтки повторно.

Інший представник ЄК, що побажав лишитися неназваним, заявив ЄвроПравді що наразі ЄС не ухвалив рішення про те, як будуть закупатися комплекси зі зняття відбитків для центрів-посередників, які обробляють більшість візових аплікацій в Україні. «Той посередник, який хоче лишиться в бізнесі, повинен знайти можливість отримати апарат для знаття відбитків. Але можливо, що для деяких візових центрів — його закуплять країни члени», — поянив він.

Як відомо, с 1 січня 2015 року Україна планує почати видачу біометричних паспортів, де також буть міститися скановані відбитки пальців. Однак обмін цими даними не передбачений, для європейської бази даних відбитки доведеться здавати окремо.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути