chrome firefox opera safari iexplorer

Кабмін остаточно ліквідував Міндоходів

08 липня 2014 о 10:32

Кабінет міністрів України затвердив положення про Державну фіскальну службу, остаточно ліквідувавши, таким чином, Міністерство доходів і зборів України, рішення про ліквідацію якого було ухвалене на початку березня поточного року.  

Про це йдеться у постанові уряду №236, оприлюдненій у газеті «Урядовий кур'єр».  

Згідно з постановою, Державна фіскальна служба, формування якої було анонсоване прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком у травні поточного року, є центральним органом виконавчої влади, вона несе відповідальність за реалізацію державної політики у сфері стягування податків, ведення митної справи, адміністрування єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Крім того, Державна фіскальна служба здійснює державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями у рамках виконання податкового, митного законодавства і правил сплати єдиного соцвнеску.  

Основними завданнями Держфінслужби, крім реалізації державної політики, визначено: контроль за наповненням бюджету у частини податкових і митних платежів, контроль за виробництвом і оборотом спирту, тютюнових виробів, контроль за своєчасністю розрахунків в іноземній валюті, дотримання правил ведення готівкових розрахунків і контроль за наявністю ліцензій або патентів для здійснення операцій, що підлягають ліцензуванню або патентуванню.

При цьому Держфінслужба керується Конституцією України, нормативними актами Кабінету міністрів, але підпорядковується Міністерству фінансів України і подає на розгляд міністра фінансів пропозиції з податкової, митної політики і політики у сфері боротьби з податковими і митними правопорушеннями.

Держфінслужба має право обмінюватися інформацією з іншими органами влади і аналогічними службами іноземних держав, звертатися до суду у передбачених законом випадках, надавати дозвіл на відкриття і експлуатацію митних складів і брати участь у наданні послуг цифровому підпису. Також Держфінслужба має право проводити аналіз впливу макроекономічних показників і загальноекономічної ситуації в країні на ступінь виконання податкових і митних статей бюджету.

Керівником Державної фінансової служби Кабінет міністрів України призначив Ігоря Білоуса, одночасно звільнивши його з посади першого заступника міністра доходів і зборів України. Заступниками очільника Держфінслужби стали Володимир Хоменко, також звільнений з посади заступника міністра доходів і зборів України, і Анатолій Макаренко. Як очікується, Володимир Хоменко на посаді першого заступника очільника Держфінслужби займатиметься сферою діяльності податкової міліції і боротьби з податковими злочинами. Анатолій Макаренко на посаді заступника очільника Держфінслужби опікуватиметься митною службою.

Як повідомляв УНІАН, Міністерство доходів і зборів України було створене у грудні 2012 року на базі Державної податкової і Державної митної служб. У березні 2014 року Кабінет міністрів ухвалив рішення ліквідувати міністерство, повернувши розподіл на податкову і митну служби з підпорядкуванням їх Міністерству фінансів. Пізніше, після консультацій з громадськістю і бізнесом уряд ухвалив рішення не роз'єднувати служби, а сформувати Державну фіскальну службу з тими самими функціями, які виконувало міністерство. ПОДІБН

 

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути