chrome firefox opera safari iexplorer

Як вижити у спеку. Поради лікарів

07 серпня 2014 о 11:53

Україна потерпає від спеки. У минулі вихідні у деяких регіонах температура зросла до 35-37 градусів. Лікарі застерігають: така спека небезпечна для всіх, особливо – для людей із серцево-судинними захворюваннями, повідомляє Укрінформ.

“Через високу температуру та вплив прямого сонячного проміння у дітей, зокрема, зростає ризик отримання теплового удару. Водночас у дорослих із серцево-судинними захворюваннями через схильність до згущення крові збільшується небезпека серцевих нападів”, – попередив директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва Анатолій Вершигора.

Під час спеки лікар порадив, зокрема, приймати препарати, багаті на калій, їсти більше свіжих ягід, не вживати алкоголю та напоїв з кофеїном, а також часто провітрювати приміщення та стерегтися прямих сонячних променів.

“Режим харчування має бути переважно вегетаріанським. Овочі, фрукти – будь ласка, в будь-яких видах. Бажано не вживати жирних і м’ясних продуктів, тобто виключити всі білкові продукти з раціону”, – додав Вершигора.

За його словами, корисно також частіше ополіскувати руки й обличчя, і за можливості кілька разів на день приймати душ. Важливо довго не сидіти під кондиціонером, щоб не захворіти.

“У екстрених випадках, якщо людині стане погано, для покращення вентиляції тіла можна покласти холодні компреси на лобну та пахову ділянки, зняти тісні взуття й одяг. Якщо ж людина знепритомніла, то її потрібно перенести в затінене місце, зняти або послабити одяг, розтерти скроні нашатирним спиртом і дати його понюхати. Обов’язково викликати швидку допомогу”, – порадив Вершигора.

 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути