chrome firefox opera safari iexplorer

Діти і війна: порада психолога, як вести себе батькам

12 вересня 2014 о 10:34

Як не травмувати дитину і в той же час розповісти правду про те, що відбувається в країні, розповіла психолог, керівник дитячого клубу «Совенята» Оксана Пшегорницька, пише Единственная. 

«Про дітей і війну. Ця тема постійно піднімається в розмовах і я постійно говорю одне й те саме: я ЗА те, щоб говорити з дітьми про це. Не треба їх лякати, пояснення має бути простим і в межах дитячого розуміння. Але робити вигляд, що все ок (якщо з вами з психологічної точки зору не все ок), не варто. 

Якщо відбувається травмуюча подія (розстріл Небесної сотні, МІ-8, боїнг, Зеленопілля, Волноваха, Ілловайск), мама три дні плаче, а тато п'є, вашу дитину навряд чи задовольнить відмазка про те, що все ОК. Плюс загальна напруга в суспільстві. Плюс розмови однолітків. Плюс розмови дорослих, які вхоплює дитина. 

Щоб знизити тривожність, я люблю малювати або ліпити разом. Причому я за малювання на підлозі (нижче рівня стола, без критичного оцінювання малюнків, малювання фарбами – ідеально). Дітям добре зробити щось ритуальне – віднести квіти на Інститутську, намалювати малюнок бійцям. Якщо ви помагаєте раненим і дитина бере учать – супер. 

Бути причетним до загальної справи маленьким правильно і корисно. Але вато враховувати індивідуальні особливості дитини, не лякайте її сильніше, не тягніть в палату до важкохворих. І говоріть, розмовляйте, пояснюйте. 

Щодо телевізора, то я категорично проти телевізійних новин в присутності дитини. Це удар по двом каналам сприйняття плюс нагнітання, це і дорослим не дуже корисно. Відео теж не треба включати, фото розкиданих частин тіл теж дивіться вночі, без дітей», – написала психолог на своїй сторінці у Фейсбук.

7 січня

Інші дати
Різдво Христове
«Нова радість стала "Нова радість стала, Яка не бувала: Над вертепом звізда ясна Увесь світ осіяла". «Добрий вечір тобі, пане Господарю! Радуйся! Ой, радуйся, земле, Син Божий народився»
Розгорнути
Народився Микола Аркас
(1853, Миколаїв – 1909) - український культурно-освітній діяч, історик, письменник, композитор. Автор історичної поеми «Гетьман Пилип Орлик», наукової праці «Історія України-Русі», опери «Катерина».
Розгорнути
Народився Євген Загданський
(1919, м. Київ - 1997) український сценарист та кінознавець. Заслужений працівник культури України. Фільми: "Сім кроків за горизонт" (приз Міжнародного кінофестивалю в Трієсті), "Коли зустрічаються двоє", "Аліса в Країні Див".
Розгорнути
Народився Михайло Рудницький
(1889, с. Підгайці Тернопільської обл. - 1975) - літературознавець і письменник. Перекладач творів О. Бальзака, П. Меріме, В. Гюго.
Розгорнути