chrome firefox opera safari iexplorer

Як подолати осінню депресію

15 жовтня 2014 о 10:45

Фахівці з психіатрії радять боротися з осінньою депресією, додавши в життя більше світла, білого кольору і фруктів

Похмура осіння погода часто стає причиною сезонної депресії. В організмі циклічно відбувається зміна сну і неспання. Коли світить сонце, людина активна і повна сил. Коли настає ніч, починає вироблятися гормон сну -мелатонін. Тому при зменшенні світлового дня люди часто відчувають сонливість і депресію. 

В цей час організм можна обдурити: носити одяг світлих тонів, включати яскраве світло в квартирі. Але й занадто подовжувати період неспання не варто. Здоровий сон не менше 8 годин необхідний для вироблення достатньої кількості гормону радості — серотоніну. Найактивніше він виробляється з 23.00 до 1.00, тому лягати спати потрібно не пізніше 22.00. 

Також для підвищення рівня серотоніну організму потрібна глюкоза. Краще всього протягом дня їсти овочі та фрукти, багаті на грубі волокна, а також вироби з борошна грубого помелу. Тоді рівень глюкози буде підніматися поступово і так само повільно знижуватися — і настрій буде рівним. Ефект від солодощів занадто швидкоплинний і різкий. 

Потрібно намагатися правильно організувати час, щоб робота залишалася на роботі, а відпочинок був повноцінним. Свою позитивну роль зіграють прогулянки на свіжому повітрі, фізичні навантаження і правильне харчування.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути