chrome firefox opera safari iexplorer

Держкомтелерадіо висунув трьох претендентів на здобуття Шевченківської премії

29 жовтня 2014 о 12:29

Члени колегії Держкомтелерадіо підтримали пропозицію відомства про висунення на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2015 року творів у трьох номінаціях.

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

Зокрема, в номінації «Література» Держкомтелерадіо на розгляд Шевченківського комітету надає поетичну збірку Миколи Боровка «На подвір’ї Всесвіту», що вийшла друком у видавництві «Генеза» у 2013 році.

Як йдеться у повідомленні, автор послідовно понад сорок років, упродовж усього творчого життя утверджує й розвиває на національному ґрунті давню класичну форму вірша рондель, який виник у Франції ще за середньовіччя. Книжка Миколи Боровка «На подвір’ї Всесвіту» – перша й до сьогодні єдина в українській поезії цілісна збірка різновиду ронделів.

У номінації «Концертно-виконавське мистецтво» Держкомтелерадіо висуває концертні програми 2009 – 2014 років Заслуженого діяча мистецтв України, художнього керівника-головного диригента Заслуженого академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України Володимира Шейка. Протягом 2009—2014 років Володимир Шейко провів понад160 концертів, кожен з них став помітною духовно-просвітницькою акцією, зазначають у Держкомтелерадіо, презентує активну мистецьку та суспільну позицію митця, отримав широкий позитивний громадський резонанс. Зокрема, одним з наймасштабніших концертних циклів митця є унікальний музичний медіа-проект «Мистецькі історії» Національної радіокомпанії України. Володимир Шейко є художнім керівником, диригентом проекту, а також його розробником і постановником.

У номінації «Публіцистика і журналістика» Держкомтелерадіо висуває цикл телевізійних програм «Український клуб» Київської державної регіональної телерадіокомпанії (автори та ведучі – Олександр Савенко та Тетяна Куліш, редактор – Олександр Кульчицький). Ця програма виходить у прямому ефірі КДРТРК щосереди протягом понад п’яти років хронометражем 52 хвилини.

«Український клуб» став популярною інтерактивною телепередачею, своєрідним дискусійним майданчиком, в якому можуть брати участь не тільки жителі Києва і області, а й користувачі кабельних мереж України. Супутниковий сигнал телерадіокомпанії покриває територію від Норвегії до Мальти та від Азербайджану до Португалії», – йдеться у повідомленні.

Джерело: Zik.ua
Розділи: Новини культури

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути