chrome firefox opera safari iexplorer

У суботу в Києві стартує масштабний марафон

17 березня 2015 о 12:36

Його мета – подяка від українців мешканцям країн Європи, які продемонстрували свою підтримку нашій державі в її європейському виборі, а також проведення молитви за мир в Україні та світі, повідомили УНІАН у прес-службі Київської міської державної адміністрації.

Крім цього, під час відвідування учасниками пробігу європейських країн заплановано передати членам їх парламентів подяки за ратифікацію «Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС».

Забіг Миру розпочнеться 21 березня – в річницю підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС – і триватиме 84 доби. За цей час команда з 12 учасників подолає близько 18 000 кілометрів, відвідавши 42 столиці Європи. На будь-якому етапі маршруту до нього матимуть змогу приєднатися всі охочі. У низці країн заплановано провести офіційні заходи за участю українських та європейських політиків, представників бізнесу та громадськості.

За підсумками Забігу Миру планується встановлення рекордів (Книга рекордів Гіннеса та Національний реєстр рекордів України): найдовший забіг, проведений групою людей; забіг, що охопив найбільшу кількість країн Європи; найменший час, за який група людей подолала відстань, відповідно до затвердженого маршруту.

Забіг розпочнеться від стін Верховної Ради України символічним Забігом Миру, в якому зможуть взяти участь усі охочі. Участь у символічному забігу підтвердили: голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, посли європейських країн, громадські діячі та народні депутати України. Очікувана кількість учасників – 1000 осіб.
 

Джерело: Уніан
Розділи: Спорт в Україні

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути