chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці знову звучатимуть дзвони Софії Київської

24 квітня 2015 о 11:07

У Софії Київській завершені ремонт і налагодження унікальної музичної установки, в якій грають 30 дзвонів (згодом планується задіяти 50). Вони працюють в режимі курантів, оснащені електромагнітними бойками і управляються за допомогою комп`ютерної програми. За твердженнями фахівців, ця музична установка – повністю безпечна для історичних пам`яток, адже вона не вібрує, значить – не шкодить рідкісним мозаїк, повідомляє «Сегодня».

Робота дзвонів була відновлена завдяки ентузіазму і безкорисливості майстрів-дзвонарів Сергія і Леоніда Ботвинків, які працювали кілька тижнів не покладаючи рук, щоб кияни знову почули знайомий голос Софійської дзвіниці.

Відтепер мелодійний передзвін на Софійській площі буде радувати киян щодня, і всі охочі матимуть змогу почути голос Софійської дзвіниці з 8:45 по 21:00.

Всього дзвони виконують 16 різних мелодій, серед яких – Гімн України, «Молитва за Україну», «Благослови, душе моя, Господа», «Як тебе не любити, Києве мій» та інші.

Двоє майстрів – Сергій та Леонід Ботвинко, які зробили такий чудовий подарунок для столичних жителів та гостей міста, справжні ентузіасти своєї справи. Рідні брати, вони є корінними киянами, отримали інженерну освіту в Київському політехнічному інституті і практично все життя пропрацювали на Київському авіаційному заводі. А карильйонами Сергій та Леонід захопилися в середині 90-х років, коли відновлювався Михайлівський Золотоверхий собор у Києві.

Нагадаємо, на сьогодні в Україні існує ще два подібних інструменти, створених братами Ботвинками. Найперший – карильйон Михайлівського Золотоверхого собору (1998), а наймолодший карильйон з`явився два роки тому в Гошівському греко-католицькому монастирі на Прикарпатті.

15 січня

Інші дати
1992 — Президія Верховної Ради України ухвалила Державний гімн України
затверджено музичну редакцію, автором якої є М. Вербицький
Розгорнути
Народився Агатангел Кримський
(1871, м.Володимир-Волинський - 1942) - сходознавець, історик, письменник і перекладач кримськотатарського походження, один з організаторів Академії Наук України (1918).
"Мій краю! за тебе прийнять не лякаюсь Найгіршого лиха, Бо всякеє горе, недоля, скорбота Тепер мені втіха. Дурниця всі рани й душевні, й тілесні, З нудьгою чи кров'ю: Бо знаю я серце, що всі мої болі Погоїть любов'ю". (Агатангел Кримський)
Розгорнути
Народився Леонід Молодожанин (Лео Мол)
(1915, м. Полонне Хмельницької обл. - 2009) - український скульптор. Автор пам'ятників Т. Шевченку у Вашингтоні, Буенос-Айресі, Санкт-Петербурзі. У Вінніпезі (Канада) відкрито сад скульптур Лео Мола.
Розгорнути