chrome firefox opera safari iexplorer

На Рівненщині місто через «декомунізацію» візьме назву села

29 квітня 2015 о 17:26

Нову історично правильну назву місту Кузнецовськ виберуть на громадському обговоренні.

«Ніяких проблем у перейменуванні міста не виникне, адже, як тільки президент підпише пакет законопроектів про «декомунізацію країни», тоді одразу візьмемося до справи. Громадські слухання відбудуться, без сумніву, але до них потрібно буде ретельно підготуватися. Спочатку, ми звернемося до істориків, щоб вони на основі архівних даних дали правильну оцінку радянському розвіднику Кузнєцову.

Якщо прочитати художні книги радянської епохи, то стає зрозуміло, що Кузнєцов був терористом. Тобто, він проводив свої диверсійні акції, звинувачуючи у цьому ОУН-УПА, і боровся проти України та українців»,- розповів заступник міського голови Кузнецовська Юрій Кравець.

За його словами, преорітетною для перейменування є назва Вараш.

«Вараш – це назва села, із якого потім виросло місто Кузнецовськ. Від самого Вараша залишилася лише назва мікрорайону і, умовно говорячи, дві вулиці. Це не було перейменування села, його просто поглинуло місто, стерши з мапи України», — поділився Кравець.

Він також додав, що будуть напрацьовувати й інші назви для міста.

Нагадуємо, що, у зв’язку з прийнятим Верховною Радою закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», місто Кузнецовськ змінить свою назву.

Джерело: ERVEUA
Розділи: Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути