chrome firefox opera safari iexplorer

У Женеві покажуть роботи українських художників

07 червня 2015 о 13:00
З 11 червня по 12 вересня в Женеві, в галереї Artvera's, буде представлений благодійний проект, покликаний познайомити європейців з творчістю сучасних художників з України та Росії.

А також донести інформацію про російсько-український конфлікт і зібрати кошти для допомоги сім'ям, постраждалим через події на сході України.

Україну в проекті представлятимуть вісім художників: Олександр Ройтбурд, Оксана Мась, Роман Мінін, Матвій Вайсберг, Сергій Коляда, Андрій Єрмоленко, Геннадій Козуб та Юрій Соломко. Більшість робіт, відібраних для експозиції, носять гостросоціальний характер — на їх створення художників надихнули події останнього часу в Україні, йдеться у повідомленні галереї.

До участі у виставці організатори запросили і пітерців з групи «Чаклунські художники» (КОЛХУі), які створюють роботи в стилі «мультреалізм»: Миколу Копєйкіна, Андрія Кагадеева, Володимира Медведєва, Михайла Гаврічкова, Миколу Васильєва та Кирила Міллера.

У проекті також візьме участь ізраїльський художник Марк Левіс. Його робота «Роздуми», створена спеціально для женевської виставки, об'єднує чотири кольори, присутні в прапорах Росії та України: жовтий, синій, червоний та білий.

Організатори пояснюють, що склад учасників символічний: всі художники без винятку народилися і здобули освіту за часів СРСР, але визнання отримали вже в незалежних країнах. Події останніх двох років, що сталися в Україні по-своєму переосмислюються авторами. Тематика представлених робіт відображає бачення цієї важкої і досі багатьом неясною реальності.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути