Так наприклад організація Public Health England, що співпрацює з експертами з Британії, США та Австралії, закликає до «революції» офісного простору. Наприклад, звичайні столи пропонується замінити на трансформери, за якими можна буде працювати як сидячи, так і стоячи.
У Скандинавії такими столами вже користуються близько 90% працівників, пише The Guardian.
Науковці мають й інші дієві поради – розташовувати робочі місця якнайдалі від туалетів, щоби працівникові, хоч-не-хоч, а доводилося пройтися. На комп’ютерах можна встановлювати таймери, які нагадуватимуть людям, що настав час трохи порухатися.
За результатами дослідження, результати якого опублікував British Journal of Sports Medicine, середньостатистичний офісний працівник сидить 65-75% свого робочого часу.
Між тим учені навіть вирахували: кожна година, проведена не на ногах, збільшує ризик передчасної смерті на 5%.
«Усі ми – раби звичок, і ми прийшли до неправильного висновку, буцімто сидіння – це оптимальний спосіб виконання офісної роботи», — говорить співавтор дослідження Гевін Бредлі.
Зі слів експерта, деякі завдання, як то письмо або рахування, дійсно зручніше виконувати сидячи. Але проводити зустрічі або розбиратися з поштою можна і звівшись на ноги.
Бредлі радить не стидатися і вставати за робочим столом, не боячись реакції колег.