chrome firefox opera safari iexplorer

Пасивний спосіб життя вкорочує вік

18 липня 2012 о 11:06

Пасивний спосіб життя вбиває в світі близько 5 млн людей щороку, пише британський медичний журнал Lancet.

«Приблизно троє з 10 осіб у віці 15 років і старше — близько 1,5 млрд людей — не слухають рекомендацій вести активний спосіб життя», — говориться в журналі.

Крім того, в опублікованій статті медики називають проблему пасивного способу життя пандемією.

Як зазначається, ще гірше йдуть справи серед підлітків у віці від 13 до 15 років.

При цьому автори дослідження, результати якого опублікував журнал, підкреслюють, що активний спосіб життя передбачає або 30 хвилин вправ помірної інтенсивності п'ять разів на тиждень, або 20 хвилин інтенсивного навантаження тричі на тиждень. Також можливе поєднання того й іншого.

З віком люди починають вести ще пасивніший спосіб життя, особливо жінки, і це більшою мірою стосується країн з високим рівнем доходу населення, зазначає журнал.

Видання також наводить результати іншого дослідження, яке було присвячене вивченню взаємозв'язку між рівнем фізичної активності та рівнем захворюваності на діабет і рак, проблемами з серцем.

Близько 6% випадків, пов'язаних з коронарною хворобою серця, викликані браком фізичної активності. За даними дослідників, 2% хворих на діабет і 10% онкологічних хворих захворіли саме через занадто пасивний спосіб життя.

В цілому, програми з підвищення рівня активності може врятувати 500 тис. життів на рік, говориться в журналі.

Раніше американські медики прийшли до висновку, що якщо проводити в сидячому положенні не більше трьох годин на день, це подовжує життя в середньому на два роки.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути