chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка абстрактного живопису «РОНДО» (До 130-річчя з дня народження Соні Делоне)

Дата події:16 червня – 4 липня 2015 р.
Місце події:Галерея «АВС-арт»: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б.
Більше про подію:

Галерея «АВС-арт» запрошує на виставку
«РОНДО» / Абстрактний живопис
Руслана АНІЧИНА, Григорій ВОЛКОВ, Анатолій ЛАВРЕНКО, Галина РІДНА

До 130-річчя з дня народження Соні Делоне (1885, Градизьк, Полтавщина – 1979, Париж)

Виставка абстрактного живопису «Рондо», організована галереєю «АВС-арт» (Київ) і галерейним проектом «Арт-місія» (Полтава), присвячена 130-річчю з дня народження всесвітньо відомої художниці Соні Делоне. Її учасники – мистці з Полтави, члени Національної спілки художників України Руслана Анічина, Григорій Волков, Анатолій Лавренко та Галина Рідна.

Соню Делоне багато хто знає як французьку художницю – яскраву представницю абстракціонізму й арт-деко. Вона, кавалер ордена Почесного легіону й перша жінка, персональна виставка якої відбулася в Луврі, розвивала власний мистецький стиль – симультанізм (орфізм), виражаючи динаміку руху й тонкощі колірних співзвуч, була законодавицею високого смаку в моді. Працювала як живописець, графік, дизайнер, театральний художник, книжковий ілюстратор, скульптор, кераміст. Та мало кому відомо, що ця непересічна постать західноєвропейського авангарду народилася в містечку Градизьк на Полтавщині, де прожила п’ять років, й її дитинство та юність пов’язані зі слов’янськими теренами.

Четверо полтавських художників, краян Делоне, прагнучи привернути увагу до художниці з українським корінням у її ювілейний рік, а також показати, наскільки актуальним залишається в Україні напрямок мистецтва, в якому вона працювала, об’єднали свої абстрактні роботи в одну цілісну експозицію. Представлені полотна, близькі за духом і стилем мисткині, мають проте авторську індивідуальність і виразно українське звучання. Обізнаному глядачеві будуть впізнавані трансформація писанкових символів, темпоритм наших краєвидів, характерна драматична настроєвість. Разом із тим, Руслана Анічина, Григорій Волков, Анатолій Лавренко та Галина Рідна в живописі досягли того, чого так праглося Соні Делоне, – «мінливого й рухливого мистецького твору».

Більшість полотен цих мистців ексклюзивно презентуються в галереї «АВС-арт» – як і дві оригінальні роботи самої Делоне, що дають унікальну можливість поринути в атмосферу вже легендарних часів, вибухових у своєму артистичному наповненні: Г.Аполлінер, О.Архипенко, П.Пікассо; «танцюючі» орнаменти, живопис як поезія, «Уроки світла», «Нові реальності»…

Відкриття виставки – 16 червня 2015 о 18 годині.

Виставка працює з 16 червня по 4 липня 2015 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка.

Вхід вільний.

Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90.
E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua.
Сторінка у Фейсбуці: https://www.facebook.com/AVS

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути