chrome firefox opera safari iexplorer

Відпочинок – 2015. Що замість Криму?

03 серпня 2015 о 12:37

У принципі, альтернатива південному берегові Криму в Україні існувала завжди – країна просто багатюща на рекреаційні зони, про більшість з яких наші співгромадяни навіть і не здогадувалися, віддаючи перевагу звичному маршруту.

Але тепер всі ми маємо унікальну можливість ближче познайомитися з рідною країною, яка має у розпорядженні два моря, гори, каньйони, ліси, озера, ріки, луги – все, що треба для вдалої відпустки.

Літо-2015 починає особливу відпочивальну еру, у якій є один мінус – Крим, але набагато більше плюсів. Дивіться, аналізуйте, обирайте…

Азов – для дорослих та малих

6

7

Відомі назви: Бердянськ, Кирилівка, Генічеськ, Арабатська стрілка завжди були на вустах українських відпочивальників. Навіть у часи «Кримської одісеї» ці курортні містечка не страждали від дефіциту відпускників.

Азовське море славиться не лише улюбленим бичком, якого у Бердянську можна купити цілими в’язанками, а й корисним «йодованим» повітрям, безліччю міні-готелів та баз відпочинку, неповторними світанками та зручним для малої дітвори мілководдям.

На Азов, перш за все, звертають увагу ті родини, котрі мають за мету оздоровити дітей. Кирилівка та селища на Арабатській Стрілці – ідеальне для цього місце. Плюс: є дельфінарії, грязьові лимани, а на Арабатці – ще й гарячі джерела та два солоні озера з концентрацією солі, ідентичною Мертвому морю.

Маршрут: до Генічеська є прямий потяг, до Кирилівки – маршруткою з Мелітополя, до Бердянська – поїздом чи автотранспортом.

Ціни: бюджетне житло – 60 -100 грн. за добу, елітне – від 250 грн. за добу з людини.

Коблеве – для гурманів

8

Поєднати лінькуваті пляжні будні з дегустацією чудових вин можна у селищі Коблеве (Миколаївська обл.). Заселившись у комфортабельний пансіон, або більш дешевому приватному секторі, можна присвятити свій відпочинок морю вдень та бокальчику легкого хмільного напою ввечері.

Тури у цехи та винні льохи місцевого заводу організовують практично щодня.

Маршрут: від Миколаєва чи Одеси автобусом, є прямий автобусний рейс Київ – Коблеве.

Ціни: житло – від 60 грн. за добу (з середини липня й на весь серпень зростають), дегустація – від 45 грн.

Миколаїв та околиці

9

Місто-порт, місто-будівельник кораблів перетворюється влітку на цікавий курорт. Чим цікавий, що в ньому є, крім звичного моря й стандартного набору відпочивальника? Тут є куди піти чи поїхати, є де набратися незабутніх вражень.

    1.  Вітрильна регата. Відбуватимуться видовищні змагання 25-29 червня (Всеукраїнський чемпіонат) та 10-12 липня – міжнародний. Усього за сезон 2015 заплановано провести не менше 10 регат.

Ціни: глядачам – вхід вільний, яхтсменам – подробиці у федерації вітрильного спорту.

    1. Заповідник «Ольвія». Національна історико-археологічна перлина, руїни античної грецької колонії – храмів, житлових та захисних споруд.

Ціни: вхідний квиток – 15 грн.

Маршрут: до сел. Парутине від Миколаєва чи Очакова маршруткою.

  1. Кінбурнська коса. На цьому порівняно невеликому шматочку суші можна знайти геть усе: від пляжу з білосніжним, «мальдівським», піском, до прадавніх лісів та степу з п’янким ароматом різнотрав’я. Тут живуть оспівані естрадними зірками, рожеві фламінго та білі чаплі. Тут – безмежний простір для фотополювання.

Ціни: від 50 грн. за добу з людини на базах відпочинку.

Маршрут: катером від Очакова чи Миколаєва.

Екотуризм – комфортне село

10

Підзабуту атмосферу «канікул у бабусі» можна відтворити під час відпочинку у популярних серед туристів селах Вінницької області. Тут до ваших послуг котедж чи суто українська хата-мазанка, тепле молоко на сніданок, яєчко просто з-під курочки, чисте повітря і сільські простори.

А у Карпатах (тут можна чудово відпочити й улітку, не тільки лижними трасами славиться Буковель) – неходжені гірські стежки, понад якими багато грибів та лісових ягід, підйом на вершину Говерли.

Ціни: у Карпатах – 65 грн. за добу з людини; на Вінниччині – 70 грн.

Маршрут: Карпати – поїздом до Рахова, чи маршруткою до Лазещини; Вінниччина – маршрутками до сіл Канава, Гамаки, Губник.

Озера

11

Синевир. Закарпаття, край легенд і незайманої природи. Озеро, що знаходиться на вершині гори, унікальне вже самим місцем розташування. Синє око Карпат, візитка України, озеро настільки чудове для відпочинку, що сюди приїздять здалеку і зблизька, розбивають намети і насолоджуються дивовижним спокоєм, що дає ця місцина.

Ціни: 50 грн. за кемпінг, якщо оселитися у сусідньому селі – 75 грн. за добу.

Блакитні озера, Чернігівська обл. Чиста вода, піщані береги, чудова природа – все, як у казці або на фешенебельному курорті. Озер декілька, зони відпочинку діляться на VIP та бюджетну.

Ціни: оренда місця – 50 грн., оренда намету – 75 грн., оренда будиночка – від 200 грн.

Шацькі озера, Волинь. Найвідоміші озера України, що здавна складають сильну конкуренцію відпочинку на морських курортах. Розташовані на території національного природного парку, неймовірно мальовничі та чисті.

Зони відпочинку поділені на молодіжні та сімейні.

Ціни: від 65 грн. на добу. Найдорожче у «Світязі», дешевше у «Пісочному».

Сорочинський ярмарок – класика жанру

12

Щоб прощальний акорд літа не видавався таким вже сумним, відвідайте знаменитий Сорочинський ярмарок. Там – весело, там завжди присутні гоголівські персонажі, та й самого автора можна зустріти серед натовпу. Там можна не лише прицінитися, поторгуватися й придбати товар, а й власноруч потренуватися виготовляти «щось таке», ярмаркове – глечики, намисто, вироби з дерева.

Відпочити й заразом скласти бізнес-проект «не відходячи від прилавка», можуть фермери: на ярмарку широко представлені елітні породи худоби та птиці.

Ціни: вхід безкоштовний, а за товар – скільки продавець просить.

Маршрут: з Миргорода автобусом.

11 січня

Інші дати
Народився Рейнгольд Глієр
(1875, м. Київ – 1956) - композитор, диригент, педагог, доктор мистецтвознавства. Автор балету «Тарас Бульба», симфонічної картини-балету «Запорожці» та ряду інших творів за поемами Т.Шевченка.
«Я верю в то, что мы, то есть наш народ, будет жить страшно долго. Не сто, не двести, не тысячу лет, а гораздо дольше. Я верю, что он станет лучше, ближе к идеалу и в конце концов станет совершенным. Так же и с музыкой» (Рейнтгольд Глієр)
Розгорнути
Народилася Тетяна Садовська-Тимківська
(1888, м. Чернігів - 1991) - українська актриса. Ролі: Маруся, Проня ("Маруся Богуславка", "За двома зайцями" М. Старицького) та ін.
Розгорнути
Народився Василь Нагірний
(1848, с. Гірне Львівської обл. - 1921) - український архітектор та громадський діяч. У 1882-1918 рр.кожна четверта церква у Галичині була побудована за його проектом (понад 200). Засновник товариства "Славія", "Народна торгівля", "Сокіл", "Зоря", "Народна гостиниця".
Розгорнути